חיליק בר לדרעי: "אל תוותר, יש לך רצון הטוב"

בכנסת ציינו היום בדיון מיוחד שנערך במליאה, את יום הצפון, אותו מציינים מדי שנה, במהלך הדיון קרא ח"כ חיליק בר "הם לא מבקשים הרבה, רק שתהיה להם תחבורה ציבורית ראויה, בריאות, רווחה ותשתיות כמו שיש לילד בתל אביב"

חבר הכנסת חיליק בר
חבר הכנסת חיליק בר

חה"כ חיליק בר קרא לשר הפנים אריה דרעי: "פעילי ופעילות הצפון עלו לכנסת בשבועות האחרונים בדיוק כי בעבר היו שרים שהבטיחו ולא קיימו, כי הייתה התחייבות ממשלתית לתכניות פיתוח בצפון וזה לא קרה!". בר הוסיף "אדוני השר, אני מאמין שיש לך את הרצון הטוב, תעבדו על כך שהתקציב הבא לא יעבור ללא 18 מיליארד השקלים שהובטחו לתכנית פיתוח הצפון!".

ח"כ חיליק בר (העבודה) מסביר ל'כל הזמן': "תושבי הצפון שבעים כבר מהבטחות, ממשלות אחרי ממשלות מבטיחות שוב ושוב לתושבי הצפון וכל פעם הם מתאכזבים מחדש, הבטחות בשפע בפועל לא קרה כלום. הם לא מבקשים הרבה, רק שתהיה להם תחבורה ציבורית ראויה, בריאות, רווחה ותשתיות כמו שיש לילד בתל אביב". ח"כ בר מסביר, "פניתי לשר הפנים אריה דרעי כי הוא בא משם, הוא מכיר את הפריפריה, קראתי לו ואני ממשיך ומבקש, שלא יוותר ולא לאשר את התקציב לשנים 2017-18 מבלי הבטחה מלאה להעברת אותם 18 מיליארד שקלים לצפון ולגליל".

"אנחנו לא עושים להם טובה", אומר ח"כ בר, "זה חובה שלנו כמדינה שלא תהיה פריפריה במדינה קטנה של 600 קילומטר, ילד שנולד בדימונה צריך לקבל את אותם הזדמנויות לחיים כמו ילד מירושלים, רמת גן ומתל אביב"

הדיון שהתקיים לפני שעה קלה במליאת הכנסת, נערך לציון יום הגליל אותו מציינים בכנסת מדי שנה.

השארת תגובה