כצפוי: אבו מאזן נבחר שוב ליו"ר הפת"ח

כצפוי, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, נבחר שוב לעמוד בראשות תנועת הפת"ח. בבחירות שהתקיימו ניצח מחמוד עבאס ברוב סוחף של קולות את יריבו מוחמד דחלאן • מקורבי דחלאן תוקפים: "גנבו לנו את המפלגה"

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם

ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נבחר היום (שלישי) שוב לעמוד בראשות תנועת הפת"ח. רובם הגדול של 1,300 נציגי הוועדה שהתכנסה במוקטעה קבעו כי מחמוד עבאס בן ה-81 ימישך להנהיג את המפלגה.

בחירתו הייתה צפויה והתקבלה ברוב סוחף בקרב חברי הוועדה המרכזית של הארגון. בימים הקרובים יעוצב מחדש הרכב הוועדה המרכזית והמועצה המהפכנית של הפת"ח שני המוסדות בעלי הסמכות העליונה בארגון, וההחלטה החשובה ביותר תתקבל לאחר תום הוועדה, אז הוועדה המרכזית החדשה תבחר אחד מחבריה לתפקיד הסגן של אבו מאזן.

"גנבו לנו את המפלגה", תקפו מקורביו של יריבו, מוחמד דחלאן. המקורבים, שתוקפים את אבו מאזן בראש חוצות ומכנים אותו בכל אפשרות 'דיקטטור שעושה בפת"ח כשלו, אומרים, אחרי היוודע התוצאות, כי  "זו לא ועידה אלא פסטיבל ואנו לא מכירים בתוצאותיה,כל מי שהשתתף בוועידה נתן ידו להרס תנועת פת"ח".

שורשי המתיחות בין אבו מאזן לדחלאן החלו לצמוח לפני שנים, זה קרה בימי הוועידה הקודמת של פת"ח, בשנת 2009, אז עלה  דחלאן על הבמה בבית לחם ותקף את אבו מאזן בצורה אישית, תוך שהוא מטיח בו כי האחריות על נפילת עזה בידי חמאס, עליו, בשל מדיניותו הרופסת.

כבר אז סומן דחלאן כיריב העיקרי של מחמוד עבאס. באותה וועידה נבחר דחלאן לעשירייה הראשונה של הנהגת הפת"ח.

 

השארת תגובה