כחלון: היום יפורסם אלו שריפות נגרמו מהצתה חבלנית

שר האוצר משה כחלון ביקר הבוקר ביישוב נטף, שנפגע קשות בשריפה, והודיע כי כבר היום תפורסם הרשימה שתקבע אלו שריפות נגרמו מהצתה לאומנית, ומי שניזוק משריפה כזו יקבל בהקדם פיצוי ממס רכוש.

משה כחלון (משה מילר לעמ)
משה כחלון (משה מילר לעמ)

גל השריפות, שלב הפיצויים: שר האוצר משה כחלון ביקר הבוקר ביישוב נטף, שנפגע קשות בשריפה, והודיע כי כבר היום תפורסם הרשימה שתקבע אלו שריפות נגרמו מהצתה לאומנית, ומי שניזוק משריפה כזו יקבל בהקדם פיצוי ממס רכוש.

כחלון נשאל לגבי מקומות בהם טרם ידוע אם מדובר בפעולה חבלנית או ברשלנות והשיב: "עדיין יש חקירה. הוא יקבל באופן מיידי חלק מהכסף ולאחר מכן, עד שזה יתבהר, ישלימו ויסכמו איתו את המהלך. זה לא ייקח עשר שנים, זה עניין של ימים".

הוא הוסיף: "צריך לעשות הבחנה בין המקומות שבהם ברור שזו הצתה לאומנית לבין המקומות שבהם המענה הוא של חברות הביטוח, איפה שזה על רקע לאומני, יינתן פיצוי לפי הנהלים מקרן מס רכוש. מי שנפגע משריפה שלא נגרמה מהצתה, מן הסתם יתבע את הביטוח הפרטי שלו. מי שנפגע בהצתה לאומנית ואין לו ביטוח – פה המדינה תיכנס כדי לסייע לו. אנחנו רוצים להוציא את האזרח מכל המהלך הזה. אנחנו צריכים לעשות אותו".

בנוסף נשאל כחלון על כך שבשריפות קודמות נאלצו הנפגעים לחכות תקופות ארוכות עד שקיבלו את כספם והשיב: "כבר הוצאנו להן מכתב אתמול. גם דורית סלינגר וגם ראש רשות המסים פנו אליהן. מיום שישי יש כבר שמאים שלהם בשטח. קודם שישלמו, ואם יש איזושהי בעיה – שיתחשבנו איתנו. אמרנו להם 'תתחילו להניע'".

 

ראש רשות המסים משה אשר, שנכח גם הוא בביקור אמר: "במהלך היום נודיע על האזורים שזכאים לפיצויים לפי חוק מס רכוש על פי האינדיקציות מהמשטרה".

השארת תגובה