שביתת הנהגים בבירה: "מחדל ביטחוני ממדרגה ראשונה"

על רקע שביתת נהגי חברת אגד בירושלים, עקב מותו של הנהג לפני מספר ימים. פנו חברי המועצה דייטש ופינדרוס במכתב חריף להנהלת אגד ובו דורשים את פיטוריהם המיידית של הנהגים השובתים. ■ לטענתם, אותם נהגים השובתים על רקע שמועות מגורמי טרור, עלולים לפגוע בעצמם בתושבי העיר: "הפיגוע הבא שעלול להתבצע, כבר רשום על הקיר באותיות של דם"

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות מותו של נהג חברת אגד בבירה, יוסף ראמוני. שגופתו נמצאה באוטובוס במסוף אגד בהר חוצבים, פתחו מאות נהגים ערבים העובדים בסניף ירושלים בשביתה כמחאה על מותו, שלטענתם בוצע על ידי יהודים, ולא כפי ממצאי נתיחת הגופה המצביעים על כך שהנהג שם קץ לחייו.

הנציגים החרדים במועצת העיר, יצחק פינדרוס וסגן ראש העיר יוסי דייטש, פנו במכתב חריף ליו"ר מזכירות חברת אגד מר אבי פרידמן ובו דורשים טיפול מיידי בתופעה המשבשת את חייהם הסדירים של תושבים רבים. בפתח מכתבם מציינים הנציגים כי פניות רבות הגיעו ללשכתם בנושא. "מדובר בתופעה חמורה ביותר, שעוברת משום מה בשתיקה, דבר חמור בפני עצמו", כתבו הנציגים.

חברי המועצה הדגישו כי מדובר אף בסכנה ממשית של חיי אדם. "אם הנושא לא יטופל מיידית, לא נוכל לרחוץ בניקיון כפינו ולומר ידינו לא שפכו את הדם הזה. אנו רואים בחברת אגד אחראית ישירה לטיפול במחדל, ומצפים ממנה לפעול במהירות וביעילות להגנת לקוחותיה".

בשלב זה הזכירו הנציגים את העובדה כי למעלה ממאתיים נהגים ערבים החליטו בימים האחרונים, לנקוט בשביתה לאחר שאחד מחבריהם נמצא מת באוטובוס בו נהג. "אותם נהגים", כתבו הנציגים. "בחרו להאמין לדברי ההסתה החמורה שמשמיעים גורמי טרור רצחניים, לפיהם יהודים רצחו את נהג האוטובוס. השמועות הללו מופצות בכדי להלהיט את הרוחות להביא לרצח נוסף של יהודים חפים מפשע, זאת למרות המסקנות החד משמעיות שהעלו הממצאים של נתיחת הגופה".

"מלבד הסבל שעובר על תושבי ירושלים, בשל מיעוט הנהגים ופגיעה חמורה במערך התחבורתי", קובלים הנציגים. "יש כאן מחדל ביטחוני חמור ממדרגה ראשונה, נהגי אגד שחלקם מתגוררים בכפרים שבמזרח ירושלים לא מגיעים לעבודה כבר כמה ימים ולא נראה שבכוונתם לשוב לעבודה בזמן הקרוב".

בשלב זה הזהירו חברי המועצה, כי אותם נהגים המאמינים לדברי ההסתה ושובתים על רקע השמועות השקריות עלולים לבצע פיגוע בעצמם. "הפיגוע הבא שעלול להתבצע על ידי אדם היושב היום בבית ומוסת על ידי גורמי טרור, כבר רשום על הקיר באותיות של דם. אוזלת היד של חברת אגד וההתעלמות המתמשכת מהסכנה היא בבחינת הזדהות עם הטרור".

בסיום מכתבם חותמים חברי המועצה יוסי דייטש ויצחק פינדרוס בדרישה כי חברת אגד תפטר את הנהגים השובתים לאלתר. "בכך תוכיח לציבור כולו, כי חברת אגד אינה נכנעת לטרור שמקורו בהסתה ובשקרים".

תגובת אגד טרם נתקבלה.

השארת תגובה