הצעת חוק: עונש מינימום למציתי שריפות

על רקע גל השריפות וההצתות ברחבי המדינה, ח"כ סולמיאנסקי הגיש הצעת חוק הקובעת עונשי מינימום של כ-4 שנות מאסר על עבירות הצתה

השריפה
השריפה

טרור ההצתות: יו"ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי, הגיש הצעת חוק הקובעת עונשי מינימום לעבירת הצתה, זאת על רקע גל השריפות ברחבי ישראל.

על פי הצעת החוק העונש על עבירת הצתה לא יפחת מחמישית העונש המרבי, דהיינו בין 3 ל-4 שנים. כמו כן בית המשפט יוכל לקנוס את עובר העבירה על מנת להבטיח יתר הרתעה.

ח"כ סלומינסקי הסביר את הצעת החוק: "הנזק שנגרם בימים אלו מההצתות הוא בלתי נתפש בהיקפו. הענישה כיום לא קובעת עונשי מינמום וגם לא קנס כספי ולכן יש צורך מיידי בתיקון החוק וחיזוק ההרתעה. אני מאוד מקווה שלפחות החמרת הענישה תעצור את הטירוף שאנו מצויים בו בימים האחרונים".

כזכור, בשבוע שעבר יזמו מספר ח"כים הצעת חוק, הקובעת כי מפגעי הצתה יחשבו כפעילי טרור לעניין חוק העונשין, כך שיוכלו לחלט את רכושם, או להרוס את ביתם.

תגובה אחת
  1. לא רק 4 שנות מאסר, אלא גירוש המצית ומשפחתו המורחבת מהארץ. עלינו להפחית את מספר הערבים שחיים כאן, שהרי רוב רובם רוצים להשמיד אותנו, כפי שנוכחנו בימים האחרונים. לכן עכשיו זה הזמן, להעניש ולגרש מכאן עד כמה שיותר אוייבים.

השארת תגובה