14 מציתים נעצרו; עצור ראשון על הסתה להצתה

אינתיפאדת ההצתות: 14 מציתים נעצרו עד כה, אחד מהם חתן שיצא להצית עצים מיד לאחר מסיבת החתונה. במקביל, צעיר מרהט, בנו של בכיר בתנועה האיסלאמית, נעצר הבוקר בחשד להסתה להצתה

כבאי בפעולה צילום: דוברות כבאות והצלה
כבאי בפעולה צילום: דוברות כבאות והצלה

אינתיפאדת ההצתות: בלשי ימ"ר נגב עצרו הבוקר (שישי) צעיר בן 24 מרהט בחשד שהסית בחשבון הפייסבוק שלו להצתה. החשוד, בנו של בכיר בתנועה האיסלאמית, כתב בחשבון הפייסבוק שלו "ישנן חלק מהחורשות שעוד לא הגיעה אליהן האש".

עוד כתב, "צריך לקרוא למופרעים מהצעירים שלנו שיעשו את אשר צריך". בהמשך היום יובא החשוד לבית משפט השלום בבאר שבע לדיון בהארכת מעצרוץ

אמו של העצור סיפרה אמש: כי "אתמול בערב הגיעו לבית כוחות משטרה ועצרו את בני בגלל פוסט שכתב בפייסבוק. לבני אין שום קשר לשריפות שהתרחשו ברחבי הארץ. הוא כל הזמן בעבודתו וביחסים טובים עם כולם ולא חושב על דברים רעים. אני מקווה שהוא ישתחרר ויחזור לחיק המשפחה".

עד כה עצרה המשטרה כ-14 חושדים בהצתות ברחבי הארץ. בשריפה בחיפה נעצרו שלושה עצורים, ביהודה ושומרון נעצר חשוד אחד, בסמוך לישוב סאג'ור שבגליל נעצרו שלושה מציתים, בדליקה ליד עתלית נעצר חשוד עם מדליק פחמים ובשריפה אמש בבית מאיר נעצרו שני חשודים.

אחד העצורים, כמה מפתיע, חתן שיצא להצית עצים לאחר מסיבת החתונה. מהמשטרה נמסר, כי "אתמול סמוך לשעה 20:00 התקבל דיווח במשטרת ישראל, על רעש חזק של מוסיקה שהגיע מחתונה שנערכה תחת כיפת השמיים בשטח ציבורי ברחוב החשמונאים בלוד.

צוות שוטרים שהגיע אל המקום ביקש מבעלי השמחה להחליש מעט את המוזיקה והזהיר, על פי הנוהל, את החתן והתקליטן כי עליהם לנהוג כחוק. השוטרים עזבו את המקום, אולם לאחר כשעה, חזרו תלונות התושבים על הקמת רעש ואף על שמיעת ירי שמחה הבוקע מהחתונה. שוטרים שהגיעו אל החתונה גילו כי החתן נמלט מהמקום, עיכבו את אביו לחקירה ונתנו דוח על הקמת רעש לתקליטן".

"סמוך לחצות החלו להתקבל במוקד המשטרה תלונות על פח זבל בוער ושני עצי דקל העולים באש ברחוב החשמונאים. השוטרים שהגיעו במהירות אל המקום עיכבו שני חשודים בביצוע ההצתה, אחד מהם חתן השמחה".  החשוד נעצר לחקירה והבוקר יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בפ"ת.

השארת תגובה