הח"כית שאיבדה את בעלה: "האש מחזירה אותי אחורה"

ח"כ נאווה בוקר, שאיבדה את בעלה תנ"צ ליאור בוקר באסון הכרמל, מספרת כי "האש מחזירה אותי שש שנים אחורה, זה לא פשוט, חלק גדול מהשריפות האלה נוצר כתוצאה מהצתות מכוונות"

אש .(צילום: אלי בלום)
אש .(צילום: אלי בלום)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת הכנסת נאווה בוקר, שלפני שש שנים איבדה את בעלה, תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל, באסון הכרמל, התייחסה לגל השריפות הפוקד את ישראל.

בוקר אמרה היום בראיון ל"רדיו ללא הפסקה": "אנחנו עוברים סוג של טרור אקולוגי. חלק גדול מהשריפות האלה נוצר כתוצאה מהצתות מכוונות. השריפות האלה מחזירות אותנו אחורה, שש שנים אחורה, זה לא פשוט. הייתי אתמול בשריפה בזיכרון יעקב ונזכרתי בשריפה שהייתה בכרמל. אותו אזור, אותם אנשים, היה לי מאוד קשה להגיע לשם, אבל הייתי חייבת להגיע להערכת המצב עם ראש הממשלה, השר לביטחון פנים ונציב הכבאות וההצלה"

ח"כ בוקר היא יו"ר ועדת המשנה לכבאות והצלה של הכנסת, זאת לאחר שלפני שש שנים איבדה את בעלה, תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל, באסון הכרמל.

"יש שיפור אדיר במערך הכבאות לעומת לפני שש שנים, שאז הם היו כמו בשנות השמונים", ציינה ח"כ בוקר. "הממשלה השקיעה בשיקום המערך. ניהלנו מאבק בזמנו גם על הקמתה של טייסת כיבוי, שלצערי בוטלה מטעמי חיסכון, כמה שנים לפני אסון הכרמל. יש לנו 12 מטוסי כיבוי שעובדים ללא הפסקה ומצילים חיים. ראש הממשלה לא רוצה לקחת שום סיכון, כי בהצלת חיים לא לוקחים סיכון ועדיף שיהיה לנו 'ספייר' מאשר שתהיה בעיה. אני מאוד הערכתי את זה כי עדיף להקדים תקופה למכה. למה לחכות שזה יתפשט".

השארת תגובה