המשרד להגנת הסביבה: זיהום אוויר חמור בגלל השריפות

השריפה המשתוללת ברמות מנשה בסמוך לעין השופט גורמת לעשן כבד מעל קיבוץ עין השופט • המשרד להגנת הסביבה ממליץ למשטרה לפנות את הקיבוץ בגלל ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימים עדינים. השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין וסגנו ח"כ ירון מזוז, הכריזו על הפעלת מצב חירום.

השר זאב אלקין
השר זאב אלקין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

השריפה המשתוללת ברמות מנשה בסמוך לעין השופט גורמת לעשן כבד מעל קיבוץ עין השופט • המשרד להגנת הסביבה ממליץ למשטרה לפנות את הקיבוץ בגלל ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימים עדינים.

במשרד להגנת הסביבה מזהירים: ריכוזים גבוהים של חלקיקי שריפה עלולים לגרום לקוצר נשימה, להחרפת מחלת לב וכלי דם ולפגיעה בבריאות ובמיוחד לאוכלוסיות בסיכון: חולי לב וכלי דם, חולי ריאות, קשישים וילדים.

בתוך כך, חדר המצב של המשרד להגנת הסביבה מטפל באירועי השריפות במעורבות חומרים מסוכנים, ובזיהום אוויר המסכן אוכלוסיה. השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין; סגן השר ח"כ ירון מזוז; ומנכ"ל המשרד ישראל דנציגר, הכריזו על הפעלת מצב חירום משרדי.

במסגרת זו הופעל חדר המצב המשרדי במטה המשרד בירושלים, המרכז את הטיפול בכל אירועי השריפות במעורבות חומרים מסוכנים ובכלל זה אסבסט; מספק הנחיות למפעלים ברחבי הארץ; ומנחה בנושא זיהום אוויר המסכן אוכלוסייה.

המשרד להגנת הסביבה מפעיל צוותים של אנשי מקצוע היוצאים לזירות ומטפלים בסיכונים. כל צוותי המחוזות, הכוננים ואנשי המקצוע נמצאים בזירות השונות ומטפלים יחד עם כוחות הכיבוי, משטרת ישראל והרשויות בזיהומים ובסיכונים.

 

השארת תגובה