השחיתות בנתניה: שוחרר למעצר בית הבכיר שנעצר

המשטרה שחררה בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית למשך חמישה ימים והרחקה מהעירייה, בכיר בעיריית נתניה שנעצר אמש בשל חד למעורבות בפרשת השחיתות בעירייה. הבכיר עוכב לחקירה בתחילת הפרשייה, כאמור אמש הוא נעצר, היום שוחרר בתנאים מגבילים

עיריית נתניה
עיריית נתניה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היחידה הארצית של משטרת ישראל שחררה בתנאים מגבילים, לרבות מעצר בית למשך חמישה ימים והרחקה מהעירייה, את הבכיר בעיריית נתניה שעצרה אתמול בעקבות חשד למעורבותו בפרשה 255. הוא עוכב אתמול לחקירה, בגין חשד לביצוע עבירות של שוחד, רישום כוזב ומרמה והפרת אמונים ובהמשך נעצר. במהלך חקירתו הנוספת היום שוחרר בתנאים והחקירה נמשכת.

כזכור, פרשה 255 הינה חקירה מסועפת שמנהלת יחידת להב 433 והיחידה ארצית של משטרת ישראל בשיתוף פעולה עם חקירות מס הכנסה מרכז ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע שורת עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומס על ידי מספר מעורבים, בהם בכירים בעיריית נתניה, בהקשר לתחום הנדל״ן בעיר. החקירה מנוהלת בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

המשטרה חושדת כי בכירים בעירייה ומקורביהם פעלו במטרה לקדם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בעיר בתמורה לשוחד וטובות הנאה מגוונות. על פי החשד, הגורמים בעירייה לא דיווחו על ניגוד העניינים. במסגרת הפעילות המשטרתית בנושא אף נערכו חיפושים בבתי ובמשרדי החשודים. היקף העבירות נאמד במיליוני שקלים.

בין העצורים עד כה בפרשה ניתן למנות את אברהם תשובה בן ה-70, אחיו של איש העסקים יצחק תשובה; צפריר פיירברג בנה של ראשת העיר מרים פיירברג; אברהם גוגיג, גבי טטרו וסגן ראש העיר שמעון שר. במשטרה טוענים כי תשובה שיחד בכירים, בעוד פיירברג "קיבל שוחד עבור אחרים". מאז הפכה החקירה בפרשה לגלויה נתפסו והוקפאו חשבונות ונכסים של החשודים לצרכי בקשות חילוט בהמשך.

השארת תגובה