המחיר עלה; מת מפצעיו השוטר שנפצע בפיגוע

זידאן סייף, השוטר שנפצע אתמול אנושות בטבח שאירע בירושלים, כשהגן בגופו על חברו השוטר, מת מפצעיו בבית החולים. בכך עלה מניין הנרצחים לחמישה ■ סייף הותיר אחריו ילדה בת 4 חודשים ■ נהג להגיע בכל יום לעבודתו מהגליל המערבי לירושלים

זידאן סייף
זידאן סייף

השוטר שנפצע אנושות אתמול (שלישי) בפיגוע בבית הכנסת בירושלים, רב-סמל מתקדם זידאן סייף, מת מפצעיו במרכז הרפואי הדסה עין כרם, לאחר שעות ארוכות בהן נאבק על חייו. בכך, עלה מניין ההרוגים בטבח לחמישה. סייף, בן 30 מהכפר יאנוח-ג'ת שבגליל המערבי, הותיר אחריו אישה, פעוטה בת ארבעה חודשים, שני הורים וחמישה אחים. הלווייתו תצא היום בשעה 14:00 מבית העלמין שבכפרו.

סייף התגייס באפריל 2011 למשטרת ישראל, ושירת כסייר תנועה במחוז ירושלים למרות שהתגורר רחוק. לדברי משפחתו, סייף התעקש על עבודתו בשירות משטרת התנועה ונסע בכל יום מיאנוח-ג'ת שבגליל המערבי ועד לירושלים.

עשרות בני משפחה התכנסו סביב מיטתו בבית החולים הדסה עין כרם בעת האשפוז. לדברי בני משפחה וקרובים ששהו עמו בשעות הקריטיות, סייף ניסה להגן על שוטר התנועה עמו הגיע לזירה – מה שהוביל לכך שאותו שוטר אכן נפצע באורח קל בלבד ואילו הוא ספג את הפגיעות הקשות. מיד לאחר ששמע סייף את הדיווח על הפיגוע, הוא הגיע עם עמיתו למקום, וכאשר התקרבו למחבלים – אחד מהם ניסה לפגוע בשוטר- החבר. סייף גונן עליו בגופו וכך, הציל את חייו, אך שילם בחייו שלו.

שר הכלכלה נפתלי בנט שיבח את פעולתו של זידאן וכינה אותו: גיבור ישראל. בנט גם שלח תנחומיו למשפחה: "משפחת סייף היקרה, ובני העדה הדרוזית כולה. זידאן הוא דוגמא ומופת לכל לוחם ישראלי, עם ישראל כולו מרכין ראש לזכרו ולזכר ארבעת הנרצחים, יהי זכרם ברוך".

השארת תגובה