באופוזיציה בטוחים: רעידת האדמה בדרך

במפלגות האופוזיציה קיבלו בקורת רוח את הודעת היועמ"ש לממשלה על פתיחת הבדיקה בעניין פרשת הצוללות: ״היועץ המשפטי לממשלה פעל נכון כשהחליט לבצע בדיקה בפרשת הצוללות", עו"ד דוד שימרון: "בטוח שיתברר שלא נפל דופי בפעולותיי"

הודעתו של היועמ"ש לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט על פתיחת הבדיקה בפרשת הצוללות, התקבלה בשמחה ע"י מפלגות האופוזיציה, שם בטוחים כי הסוף קרב.

חבר הכנסת עמיר פרץ (המחנה הציוני) הגיב: "היועץ המשפטי לממשלה פעל נכון כשהחליט לבצע בדיקה בפרשת הצוללות" הוא הוסיף כי ״הפרשה מותירה את הציבור נבוך מריבוי הפרטים והחשדות שעולים ממנה. רק חקירה מקיפה ומהירה של כל ההיבטים הקשורים בפרשה תשיב את אמון הציבור ברשויות האכיפה במדינה".
 ח"כ מיקי רוזנטל, אף הוא מהמחנה הציוני, הוסיף: "טוב שפתח מנדלבליט בבדיקה. אך אסור שהבדיקה תהפוך למתכון למריחת החקירה. על הבדיקה להיות הליך פרוצדורלי של ימים ספורים ולאחר מכן יש לפתוח בחקירה משטרתית. אין דרך להגיע לאמת ללא חקירה וגביית גרסאות המעורבים. מראש הממשלה, עו"ד שמרון שר הביטחון לשעבר וכל מי שנוגע לפרשת הצוללות. ראינו בעבר, בפרשת ביביטורס כיצד ה"בדיקה" הפכה לכלי למסמוס החקירה. רק חקירה משטרתית תביא לחקר האמת".
 חברם לסיעה, ח"כ בר-לב הגיב ואמר: "אני מברך את היועמ"ש שאמר בקול צלול הערב את מה שמליוני אזרחי ישראל כבר הבינו בעצמם בימים האחרונים. סימני השאלה הרבים התחברו לכדי סימן קריאה ולא נותר מקום להתעלם מפרשת המים העכורים של הצוללות. טוב עשה מנדלבליט שבחר לא לטאטא מתחת לשטיח וטוב שהנושא יבדק לעומקו"
 עו"ד דוד שימרון הגיב לקונית על ההחלטה: "בטוח שיתברר שלא נפל דופי בפעולותיי".
בתוך כך, מליאת הכנסת דחתה הצעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא רכישת הצוללות מגרמניה, שהגישו חברות הכנסת מיכל רוזין (מרצ) וסתיו שפיר (המחנה הציוני). רוזין אמרה בדיון, כי "ראש הממשלה נתניהו צריך לספק תשובות לאזרחי המדינה משום שאמון הציבור מונח על הכף", חברת הכנסת שפיר אמרה "מי שמפחד מחקירה כנראה שיש לו מה להסתיר". השר יריב לוין השיב להן בשם הממשלה ואמר "אתן בוחרות להטיח האשמות שאין בהן דבר משום שדרכן אינה יכולה לנצח בבחירות". ההצעה נפלה כשחמישים חברי כנסת שהתנגדו לה, מול ארבעים תומכים.