ארדן: "קיבלנו תזכורת לאסון הכרמל"

השר לביטחון פנים נועד עם המפקדים בחמ"ל בזכרון יעקב, סיפר על היערכות המשטרה לקראת המזג האוויר הקיצוני שימשך גם ביומיים הבאים וקרא לציבור לנהוג באחריות. בפנים: הנחיות לציבור

גלעד ארדן בחמ"ל
גלעד ארדן בחמ"ל

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיע הערב (שלישי) להערכת מצב בחמ"ל של כב"ה סמוך לזיכרון יעקב. השר קיים דיון הערכת מצב בהשתתפות מפקד מחוז חוף ניצב עמוס יעקב ונציב כבאות והצלה שמעון בן נרף אנשי מד״א, פיקוד העורף וראש המועצה זיו דשא.

במהלך הערכת המצב שמע השר כי ישנה עבודה במתכונת חירום של 24 שעות ביממה, כל המפקדים נמצאים בשטח ובתחנות וניתנה הוראה לביטול חופשות. בנוסף עודכן השר כי כל הקורסים של כב"ה מתגברים את הכוחות וכי 220 כבאים יקלטו מפיקוד העורף יחד עם 19 כלי רכב שיתגברו את הכוחות בשטח .

בהערכת המצב אמר השר ארדן: כי " לפני שש שנים ביקרתי צפונה מכאן בשריפה בכרמל, הייתי אז השר להגנת הסביבה, רואים הבדל ענק בין אז להיום ולשמחתי הופקו מירב הלקחים. ניתן לראות זאת החל מהחפ"ק האחוד של כל הכוחות כולם והשפה המשותפת שיש לכל הכוחות, ההחלטות המהירות על פינוי תושבים, סגירת הצירים ואי לקיחת הסיכונים באשר לחיי אדם יחד עם שדרוג יכולת החוזי והעברת תמונות מהשטח לכוחות.

"ועדיין הסכנה קיימת, אנו מקבלים כאן תזכורת מאוד לא נעימה שאסון כמו שהיה עלול לחזור, לכן, לשם הזהירות הנחתי את הכוחות שבכל מקום בו יש ספק אז אין ספק, יפונו הבתים לא יקוימו לימודים, כל הפתרונות שתזדקקו להם מהממשלה תקבלו ונעמיד מה שצריך. הנקודה העיקרית היא שיש לנו ביומיים הקרובים מזג אויר אופטימלי להתפשטות של שריפות, לכן כל הכוחות ברשות המשטרה נערכים בכל הזירות. אני מנצל את ההזדמנות לקרוא לציבור לערנות מוגברת מה קורה באזור שלהם, להזעיק את הכוחות מוקדם ככל שניתן ולדווח על כל תחילת שריפה, אני מקווה שנסיים את השבוע הזה בשלום וללא נפגעים".

בתוך כך, מסרה המשטרה הנחיות לציבור:

התושבים מתבקשים שלא לשוב לבתיהם ,לאפשר את פעולת כוחות הכיבוי ולהשמע להנחיות נהמשטרה.

המשטרה נוכחת בשטח תגברה כוחותיה ופועלת למניעת ביזה באזורים שפונו.

מחר בשעה שש בבוקר תתקיים הערכת מצב נוספת בה ימסר מידע נוסף והנחיות לציבור. יש להקשיב להנחיות בתקשורת.

מוסדות החינוך בשכונות שפונו יפעלו במתכונת שנקבעה ופורסמה ע"י הרשות המקומית.

חברת החשמל פועלת לחיבורם מחדש של כ-200 בתי האב שטרם חוברו לחשמל.

נפגעים- עד כה פונו 15 נפגעים קל שפונו לבתי החולים הילל יפה ורמב"ם.

השארת תגובה