ביהמ"ש גזר 18 חודשי מאסר; הרב ברלנד התנצל

בית משפט השלום בירושלים אישר את הסדר הטיעון אליו הגיעו בפרקליטות ירושלים עם הרב ברלנד. במסגרת ההסדר נגזר על הרב 18 חודשי מאסר ופיצויים כספיים. הרב התנצל: "היה מגיע לי סקילה, אני מתחרט באמת, מעומק הלב על כל פגיעה שפגעתי"

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד

סוף למשפט: בית משפט השלשום בירושלים אישר היום (שלישי) את הסדר הטיעון עם הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים' בירושלים. במסגרת ההסדר נגזר על הרב 18 חודשי מאסר. בנוסף נגזר כי הרב יצטרך לשלם פיצויים בסך 75 אלף ש"ח.

בטרם אושרה עסקת הטיעון התנצל הרב ברלנד על מעשיו," המשפט היהודי העתיק גזר על אנשים כאלה עונש של שריפה וסקילה. היום השתנו העתים ויש המון הקלות. זה לא גורע מחומרת המעשים שלי. אני מתחרט באמת, מעומק הלב על כל פגיעה שפגעתי באיש או באישה. כל פגיעה שנגרמה על ידי במישרין או בעקיפין. חרטה אמתית. במה שהודיתי – הודיתי".

במהלך הדיון טען עו"ד  מפרקליטות מחוז ירושלים כי ההחלטה להגיע להסדר טיעון התקבלה בין היתר בשל קשיים ראייתיים "העונש שהצדדים הסכימו עליו של 18 חודשי מאסר הוא עונש משמעותי לאדם בגילו של הנאשם, בן 79, גם כשמדובר בשתי עבירות של מעשה מגונה ועבירת תקיפה", אמר.

עורך דינו של הרב ברלנד, אפרים דמרי, אמר כי "הנאשם סובל מבעיות רפואיות, זקוק למעקב רפואי צמוד, ודי לנו לציין שבמהלך מעצרו הוא נזקק לא פעם לטיפול רפואי מציל חיים ולאשפוזים". לדבריו, "הרב תרם לחיי הקהילה, לציבור המאמינים, כאיש תורה וחינוך וכאיש חסד. לצד התלונות, קיימים אלפי אנשים היכולים להעיד כי תפילותיו, בקשותיו של הרב עמם, סייעו להם להשתקם בעזרתו של הרב".

כזכור, הפרשה החלה לפני כשלוש וחצי שנים, בעקבות תלונות שהוגשו נגד הרב נמלט הרב לחו"ל, תחילה לזימבבואה, בהמשך למרוקו, להולנד ולדרום אפריקה. לפני כחצי שנה חזר הרב לארץ והחלה סאגה משפטית, שהסתיימה היום בהסדר טיעון.

3 תגובות
 1. אין ספק שהרב, כמו במשך כל חייו, שמח לקבל ביזיונות, ובודאי שאין ממש בתלונות אלו

 2. אני לא מאמין לסיפורים וההשמצות נגד הרב ברלנד
  אבל אתם יודעים ממה אני מתפעל
  לאלו המאמינים איזה רב היה ככה מודה ומתוודה ואומר טעיתי
  אין אין דברים כאלה

 3. בתורת ברסלב יש ענין גדול לקבל בזיונות.
  זה מה שהרב עשה.
  הוא ממשיך לקבל בזיונות, ואסור לאף אחד אפילו להרהר אחריו.
  הרב דב קוק שליט"א , אמר שהרב ברלנד צדיק יסוד עולם.ומי שידבר עליו יקרה לו דברים, וחבל.

השארת תגובה