'נתיבות משה' הפגינו מול ישיבת הממשלה, גפני תקף

הורי וילדי בית הספר התורני נתיבות משה בחיפה הפגינו היום מול ישיבת הממשלה. השר אזולאי הביא את תמיכת השר דרעי במאבק. אייכלר וגפני תקפו בחריפות את ראש העיר יהב: "שונא אתכם"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאבק בית הספר התורני נתיבות משה: ילדי והורי תלמידי בית הספר הפגינו הבוקר מול ישיבת הממשלה, כשרק שר אחד ושני ח"כים חרדים ירדו אליהם.

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "חיפה היא עיר יהודית ועיר ערבית, אתם חלק בלתי נפרד של של העיר היהודית של חיפה. ושום משנאי ה' שלא רוצים יהודים חרדים בחיפה לא יצליחו כמו שהאלה מהעמים אחרים שלא רצו אותנו ואנחנו חזרנו לארץ ישראל ולחיפה. כך כאשר יש לנו יהודים בתוך עם ישראל שבושה וחרפה לא רוצים יהודים חרדים בחיפה לא יעזור להם. אתם הילדים של הקב״ה שלומדים את תורתו ויזכו עם עם ישראל יושב בארץ ישראל ובחיפה", אמר איכלר.

הוא תקף בחריפות את יהב ואמר: "אנחנו דורשים מראש העיר חיפה שהוא יותר גרוע מראשי הערים בכל העולם שאינם יהודים שלא מעיזים למנוע בתי ספר ובתי כנסת של יהודים בכל מקום בעולם בוודאי שזה לא יהיה בארץ ישראל. יונה יהב וביבי נתניהו ראש ממשלת ישראל אתם אחראים שלילדים האלה יהיה בית הספר כמו כל ילדי ישראל לא נשתוק עד שיהיה לכם בית ספר יפה".

f77d1e14-8154-4dcd-973f-857d835215aa

השר אזולאי יצא במהלך ישיבת הממשלה ומסר את תמיכת השר דרעי ואמר: "המאבק שלכם הוא מאבק צודק הוא גם מאבק נכון והוא גם מאבק מנומס".

חה״כ גפני תקף את ראש העיר בחריפות ואמר: "עומד ראש העיר שאומר שהוא לא רוצה לתת שיתפזרו בכל בתי הספר אומר ראש העיר שחלק גדול מהתלמידים לא גרים במקום מה שלא נכון חלק גדול הם תושבי חיפה וכל התירוצים האלה הם תירוצים של שנאה, הוא שונא את הילדים האלה הוא שונא את הילדות האלה, שנאה".

"אנחנו עושים הכל על מנת שזה יהיה עכשיו אני בישיבה עם ראש הממשלה השרים וראשי המפלגות אני הדבר הראשון מעלה את הנושא הזה שאנשים עומדים פה בשמש הקופחת אני מלווה בית ספר 17 שנה הגיעה יונה יהב וביטל את כל מה שסיכמתי עם ראש העיר הקודם, להקצות להם שטח. אומר לי שר החינוך בנט אני רוצה למצוא להם פיתרון אומר משרד החינוך שלבית הספר הזה יש את כל הרישיונות,  את כל האישורים יש לנו בעיה ראש העיר שונא אותכם אני וחברי לא נסכים שבשום פנים ואופן לא יהיה קורת גג".

השארת תגובה