יעקב אשר: "להעמיד מאבטח בכל בית כנסת"

חבר הכנסת הרב יעקב אשר קרא הבוקר במהלך דיון ועדת הפנים לשר לביטחון פנים להעמיד מאבטח בכניסה לבתי כנסת "מחובתן של הרשויות להבטיח את שלומם וביטחונם של תושבי ירושלים" אמר אשר

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות הפיגוע הבוקר בירושלים, קרא חבר הכנסת הרב יעקב אשר לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ולעיריית ירושלים, להציב אבטחה בכניסה לבתי הכנסת ומוסדות הדת בעיר, כפי שנהוג בבתי הספר ובגני הילדים, עד לרגיעת המצב.

את הדברים אמר אשר במהלך דיוני ועדת הפנים שהתקיימה הבוקר בכנסת.

יעקב אשר אמר כי "כל עוד נמשך המצב הביטחוני המתוח בירושלים, ובפרט אחרי הטבח המחריד הבוקר בו הגיעו מרצחים לבית כנסת בו שהו עשרות רבות של אנשים, כשאף אחד מהם אינו מצויד בנשק, יש להציב באופן מיידי אבטחה בכניסה לבתי הכנסת ולמוסדות הדת בעיר כפי שנהוג בבתי הספר ובגני הילדים".

אשר הוסיף: "במקומות אלו שוהים מדי יום עשרות ומאות בני אדם במשך כל שעות היממה. עד לרגיעת המצב הביטחוני בעיר יש להציב אבטחה בבתי הכנסת ובמוסדות הדת כפי שמקובל בכל כניסה לשטח ציבורי כגון משרדי ממשלה, מוזיאונים ומוסדות חינוך שבהם קיימת אבטחה בכל שעות הפעילות. ובפרט בבתי הכנסת ומוסדות הדת שהם סמלי דת וקיים חשש רב כי ינסו לפגוע בהם בתקופה מתוחה זו, כפי שנוכחנו לראות הבוקר לצערנו. מחובתן של הרשויות להבטיח את שלומם וביטחונם של תושבי ירושלים ואני דורש מהשר לביטחון הפנים ומעיריית ירושלים לעשות זאת באופן מיידי ע"מ למנוע את הפיגוע הבא".

בפתיחת הדיון אמרה יו"ר הועדה חברת הכנסת מירי רגב:"חזרתי מזירת האירוע וראיתי מראות קשים של יהודים בטלית שנשחטו. זה הזכיר לי מראות קשים מאירופה, שם יהודים נרצחו רק בשל היותם יהודים". אמרה רגב.

רגב הצטרפה גם לקריאתו של יעקב אשר והבטיחה כי תקיים בשבוע הקרוב דיון דחוף בנושא בוועדת הפנים.

יצויין כי הבוקר קרא הראשל"צ הגר"י יוסף להעמיד מאבטחים בכל בית הכנסת, אולם הרב הראשי הגר"ד לאו אמר שלא צריך להעמיד מאבטחים בבתי הכנסת: "אסור שהמחזה שקיים בחוץ לארץ בו יש מאבטח בכל בית כנסת, יתרחש כאן בארצנו. בכל רחבי הארץ יש בתי כנסת בהם ישנם חיים יהודים שוקקים של תורה, תפילה וחסד כל היום, ואסור שייפסקו בגלל כמה מחבלים צמאי דם.  כוחות הביטחון יעשו את המוטל עליהם ו"אם השם לא ישמור עיר – שוא שקד שומר." אמר הרב לאו.

השארת תגובה