עדות השוטר: "יריתי לעברם עד שנוטרלו"

"ניסיתי להיכנס פנימה עם שני שוטרים נוספים שהיו במקום, ותוך חילופי אש נטרלנו את המחבלים", סיפר רפ"ק א', שהגיע לזירת הפיגוע ■ הלוויות ההרוגים, בשעה 15:00 מזירת הפיגוע ■ המפכ"ל הורה על העלאת הכוננות

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בתום חקירת האירועים הבוקר בשכונת הר נוף עולה, כי בשעה 7:01 התקבל דיווח על יריות ברחוב אגסי בירושלים. שוטרי תנועה שהיו בסמוך למקום הגיעו לזירה כעבור שבע דקות וחתרו מיד למגע עם המחבלים, תושבי השכונה ג'בל מוכבר. חוקר זיהוי פלילי ששמע את הדיווח בקשר הגיע אף הוא לזירה.

"הייתי בכניסה לעיר ושמעתי דיווח בקשר על יריות בהר נוף", תיאר רפ"ק א', "נסעתי במהירות לזירת האירוע, שם הבחנתי בשוטר פצוע ירי ובשני מחבלים שרצים לכיווננו ובידיהם אקדח וסכיני מטבחיים מגואלים בדם. יריתי לעברם עד שנוטרלו ואז נכנסתי עם שוטרים נוספים לסריקות בתוך הישיבה".

עם נטרול המחבלים נכנס פנימה עם שוטרים נוספים שהצטרפו וערכו סריקה בתוך הישיבה לשלילת מחבלים נוספים.

אחד השוטרים שנפצע עדיין במצב אנוש ומצבו של השני בינוני.

בזירת הפיגוע נהרגו 4 מתפללים ופונו ע״י מד״א 6 פצועים נוספים לשוטרים. מהם 3 קשה, 1 בינוני ו – 2 במצב קל.

המחבלים שחוסלו תושבי ג׳בל מוכבר.

עוד הוסיף כי ״הדבר הראשון שעלה לי בראש זה הפיגוע של ישיבת ׳מרכז הרב׳, ניסיתי להכנס פנימה עם השוטרים ותוך חילופי אש ניטרלנו את המחבלים״.

פעילותם המהירה של השוטרים, הנחישות והחתירה למגע תוך גילוי אומץ אישי וסיכון חייהם, מנעו את המשך הפיגוע ופגיעה בחפים מפשע נוספים.

מפקד המחוז, ניצב משה (צ'יקו) אדרי: "משטרת ירושלים תמשיך בפריסה הרחבה של כוחות גדולים ברחבי העיר, תוך מתן מענה מהיר לכל אירוע, כפי שנעשה הבוקר ובאירועים קודמים בעיר. אנו נפעל להשבת השקט והביטחון לעיר".

מפקד המחוז שלח תנחומיו למשפחות ההרוגים וברכת החלמה מהירה לפצועים. וקרא לציבור לגלות אחריות ואיפוק ולדווח למוקד 100 של המשטרה על כל אדם או חפץ חשוד או חריג.

זירת הפיגוע הבוקר. צילום: קובי גדעון, לע"מ
זירת הפיגוע הבוקר. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

המפכ"ל: הוחלט על העלאת הכוננות

בתום הערכת מצב שקיים היום המפכ"ל , רנ"צ יוחנן דנינו, בהשתתפות סגל הפיקוד הבכיר הוחלט כי החל מרגע זה המשטרה עוברת לפעילות מיוחדת ברמה ג' (פע"מ ג' מיוחד).

המפכ"ל התייחס בדבריו לאירוע הפיגוע בירושלים ואמר: "מדובר בפיגוע מהקשים שידענו בשנים האחרונות במקום הקדוש ביותר בו מצאו אנשים את מותם. פיגוע זה מצטרף לאירועים מהתקופה האחרונה הנובעים מהסתה".

"תגובה נחושה וראויה של שוטרים שהגיעו לזירת האירוע וחיסלו את המחבלים מנעה פיגוע קשה יותר כמו באירועים הקודמים. שניים מהשוטרים בזירה ופונו לבתי החולים אחד מהם במצב אנוש".

"מבצע "שומרי חומות" ימשך במלוא העוצמה. הנחתי את מפקדי המחוזות להיערך לכל תרחיש אפשרי של פעולות נקם, תג מחיר והפס"ד לאומני. יש להגביר את הסיורים סביב מסגדים, בתי כנסת ומקומות קדושים".

בנוסף, הנחה המפכ״ל על ביטול חופשות ופגרות לכלל השוטרים, "שב ומדגיש את השימוש הנחוץ בעת הזו במתנדבים במשטרה בדגש על מתנדבים נושאי נשק באבטחת בתי כנסת".

הלוויות ההרוגים, בשעה 15:00 מזירת הפיגוע

לפני זמן קצר הותר לפרסום כי אחד מארבעת ההרוגים מהפיגוע שארע בירושלים הוא הגאון ר' משה טברסקי הי"ד, ראש כולל "תורת משה" בעיר. כבן 60.

שמם של שלושת הנרצחים הנוספים טרם הותר לפרסום.

הלווייתם של נרצחי הפיגוע תצא במשותף מבית המדרש "ים התלמוד" במתחם בית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים, במקום בו הם נרצחו הבוקר בעת תפילת שחרית.

בשעה זו מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם ארבעה פצועים כאשר אחד במצב אנוש ועוד שלשה במצב קשה, ובבית החולים שערי צדק מאושפזים עוד ארבעה בני אדם במצב בינוני עד קל.

תגובה אחת
  1. עם ישראל התעוררו!!!!!!!!!!!!!!!! כולם צריכים להתחזק אנחנו החרדים צריכים לתת דוגמא לאחינו הטועים, לצערינו אנחנו מנסים להדמות להם והשם יתברך חייב לעורר אותנו. גם כן שאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות ואת הבגדים הצמודים והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות את זה ועוד מי דורש את זה?
    נשים תמימות טוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי”!!! ועל זה ד’ כועס, זה הבושה שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב, ורוצה שאשתו תהיה יפה ומושכת בושה!!! אלף פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.
    הצדיקים הקדושים אמרו זה שנה אחרונה לפני ביאת משיח היא תהיה מאוד קשה וכדי לכולם לקפוץ על הרכבת של הגאולה עכשיו לפני שיהיה מדי מאוחר! אני אוהבת את עם ישראל אהבת נפש ומתפללת בכל יום על כולם ועלי שנזכה לעבור את העולם הזה בשלום בשורות טובות וגאולה ברחמים אמן! “אנחנו” צריכים לעשות משהו, זה ברור שזה מכוון אלינו מהשמים ודורש מאיתנו לתקן את מעשינו ובפרט לתקן הצניעות של משםחות “החרדים”, אם לא הבנתם אז אנחנו במלחמה גדולה! שומו שמים. השם תרחם עלינו מהר ומיד! אלוקים ישמור אותנו, והשם ינקום דמם, ה-ת-ע-ו-ר-ר-ו…
    כמה עצוב תנחומי למשפחות. “זה בדיוק כמו הטבח שאנחנו רגילים לראות באירופה”, מספר עד ראייה הנשים הםרוצות החרידים גרמו שארבעה גופות של יהודים חרדים, שהיו באמצע תפילת “שחרית”, עטופים בטלית ותפילין, היו שרועים על רצפת בית הכנסת, מתבוססים בדמם, לאחר שנטבחו בידי שני מחבלים שפלים.

השארת תגובה