מנהיגי העולם מגנים את הפיגוע בישראל

מנהיגים ברחבי העולם מגנים את הפיגוע שארע הבוקר בירושלים, ג'ון קרי: "אנשים שבאו לעבוד את אלוקים נטבחו והוכו בגרזן". דייויד קמרון: "המחשבות שלי עם משפחות הקורבנות"

מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי
מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מנהיגים מרחבי העולם מגנים את הפיגוע שהתרחש הבוקר בירושלים, מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי השוהה בימים אלה בבריטניה אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם מזכיר המדינה הבריטי כי "שוחחתי עכשיו בטלפון עם ראש ממשלת ישראל. הבוקר פלסטינים תקפו יהודים שהתפללו בבית כנסת. אנשים שבאו לעבוד את אלוקים נטבחו והוכו בגרזן בפעולה שהיא מעשה טרור גרידא, זהו מעשה ברוטאלי וחסר היגיון" אמר קרי.

כזכור הבוקר שוחח קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגינה את הפיגוע, כאשר נתניהו ענה לו ואמר כי  "מדובר בתוצאה ישירה של ההסתה של אבו-מאזן, זה רצח מתועב במקום קדוש".

גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה את הפיגוע, ובהודעה שהוציא אומר הולנד כי הוא מגנה בחריפות את "הפיגוע הנפשע שאירע הבוקר בבית כנסת בירושלים, וכן את האנשים שהעזו להלל את המעשה".

בנוסף אמר הולנד כי הוא שולח את תנחומיו למשפחות ההרוגים ולעם בישראל, ואמר כי הוא דואג  "לנוכח רצף מעשי האלימות בירושלים". אמר נשיא צרפת.

גם בבריטניה גינו את המעשה ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ואמר: "אני מזועזע מהמתקפה הנוראה על מתפללים בבית הכנסת בירושלים. המחשבות שלי עם משפחות הקורבנות". אמר קמרון.

שר החוץ הבריטי פיליפ המונד קרא לגינוי בינלאומי גורף של הפיגוע. "על כל מנהיגי העולם לגנות את הברוטליות הזו. שני הצדדים צריכים לעשות כל מה שהם יכולים כדי לעצור את המתיחות, המסוכנת מאוד לישראלים ולפלסטינים", הוסיף השר.

גם בטורקיה גינו ובהודעה שהוציא משרד החוץ הטורקי נאמר: "איננו יכולים לקבל מתקפות נגד מקומות הקדושים לכל אחת מן הדתות".

השארת תגובה