המשטרה עצרה את קרובי המחבלים במזרח ירושלים

כוחות הביטחון עצרו את קרובי המחבלים בג'בל מוכבר במזרח ירושלים ■ מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי התקשר לנתניהו וגינה את הפיגוע

שני המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת
שני המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מחקירה ראשונית של המשטרה על פיגוע הירי שארע הבוקר בשכונת הר נוף בירושלים, עולה כי שני המחבלים שביצעו את פיגוע הירי שארע הבוקר בשכונת הר נוף בירושלים הם עודאי ורסאן אבו ג'מאל, בני דודים בני 22 ו-27 תושבי ג'בל מוכבר, בעלי תעודת זהות כחולה, שכנראה עבדו בסמוך לבית הכנסת.

עוד עולה מהחקירה כי המחבלים הגיעו ברכב מסוג סקודה לבית הכנסת, המשטרה חוקרת מי הביא את המחבלים לבית הכנסת, כאשר ככל הנראה ישנו אדם נוסף שסייע להם ועוד לא נתפס.

לפני זמן קצר פשטו המשטרה על בתיהם של המחבלים בג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים, ועצרו את קרובי משפחתם של המחבלים. בשעה זו חוקרים כוחות הביטחון את הקרובים כדי לבדוק את מעורבותם באירוע, וללמוד לעומק את פרטי האירוע.

לאחר הפיגוע התקשר  מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לראש הממשלה בנימין נתניהו וגינה את הפיגוע בירושלים. קרי אמר כי "פשוט אין לו מקום בהתנהגות אנושית". נתניהו השיב לקרי כי הפיגוע הוא תוצאה ישירה של ההסתה של אבו-מאזן. "זהו רצח מתועב במקום קדוש", הוסיף ראש הממשלה.

 

השארת תגובה