בקשת הרב מצגר נדחתה: כתב האישום לא יימחק

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה יועד הכהן, דחה את בקשתו של הרב יונה מצגר, הרב הראשי לישראל לשעבר, למחוק את כתב האישום נגדו, בטענה של הגנה מן הצדק •"מקבל השוחד הינו בסופו של יום השחקן הראשי על הבמה"

הרב יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר
הרב יונה מצגר. צילום: ליאור גולגר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

נדחתה הבקשה: בית המשפט המחוזי בירושלים דחה הבוקר (חמישי) את בקשתו של הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב יונה מצגר, למחוק את כתב האישום נגדו בטענה של הגנה מן הצדק".

בבקשה טענו פרקליטיו של הרב מצגר, כי יש למחוק את כתב האישום, הכולל  עבירות של לקיחת שוחד, גניבה בידי מורשה, הלבנת הון ועוד, בטענה כי נגד יתר המעורבים בפרשה לא הוגשו עד עתה כתבי אישום.

השופט משה יועד הכהן, שדחה את טענותיו של הרב, ציין, כי "עובד הציבור מקבל השוחד עומד מבחינה משפטית, ערכית ומוסרית על מישור שונה מיתר המעורבים, שכן המטרה המרכזית של האיסור הפלילי לקבל שוחד הנה להבטיח את טוהר המידות בשירות הציבורי ואת אמון הציבור בו".

השופט הוסיף, "אין בכך כדי למעט מהחומרה שיש לייחס למעשיו של מי שנותן שוחד של מי שמתווך למתן שוחד ומי שמעורב בעניין בדרך אחרת. אולם, מקבל השוחד הינו בסופו של יום השחקן הראשי על הבמה".

בנוסף טען הכהן, כי "מעבר לכך, לנאשם מיוחסת מעורבות מרכזית בכל שמונה האישומים, בעוד שיתר המעורבים והחשודים קשורים לחלק מאישום אחד או לכל היותר לחלקים משני אישומים".

יש לציין, כי הפרקליטות הודיעה לבית המשפט כי בכוונתה להעמיד לדין חלק מן המעורבים בפרשה בכפוף לקיום ישיבות שימוע האמורות להיערך בחודשים נובמבר ודצמבר. היא גם הצהירה כי בכוונתה להגיש כתב אישום מאוחד כנגד יתר המעורבים, ככל שיימצא לאחר שימוע.

השארת תגובה