תיעוד: חנוכת בית הכנסת המשופץ במשכן הכנסת

במשכן הכנסת חגגו היום את חנוכת בית הכנסת המשופץ, שהורחב לצורך המתפללים הרבים. הרבנים הראשיים לירושלים קבעו את המזוזות. צפו בתיעוד

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בנוכחות יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, הרבנים הראשיים לירושלים, עשרות חברות וחברי כנסת, חברי הנהלת הכנסת, מכובדים רבים וקהל רב שגדש את המקום – נחנך היום בית הכנסת המשופץ בכנסת ונקבעו בו מזוזות.

בית הכנסת פעיל ושוקק חיים. מידי יום מתפללים בו עשרות רבות של מתפללים. ונערכים בו שיעורי תורה. נוכח ריבוי המתפללים והעומס הרב, יו"ר הכנסת הורה על הרחבתו והתאמתו למספר המתפללים.

בית הכנסת החדש שופץ והורחב. לפני השיפוץ, שטח בית הכנסת היה כ- 65 מ"ר, ולאחר ההרחבה, שטחו יהיה כ- 100 מ"ר. אולם הדיונים הסמוך לבית הכנסת, "אולם שפרינצק" חובר לבית הכנסת באמצעות מחיצות ניידות, ובעת הצורך, יהיה ניתן להגדיל את בית הכנסת עד כדי 230 מ"ר.

יצוין, כי לצד שיפוץ והרחבת בית הכנסת, כל התשתיות של קומת הוועדות שודרגו. התאורה הוחלפה לתאורה ירוקה וחסכונית, הותקנו מערכת התראה מפני שריפה ומערכת כיבוי אש אוטומטית (ספרינקלרים) וכן שופצו המסדרונות והמבואות שבקומה זו.

גם ארון הקודש שבבית הכנסת שופץ. הארון עבר תהליך שימור ושיקום על ידי צוות מומחים לשיקום יצירות אמנות בעץ בראשות הרסטורטורית גב' אליצ'יה דיאס. כזכור, הארון הובא לכנסת מהעיירה סוראניה שבצפון איטליה.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר "בית הכנסת הוא הנשמה והרוח של משכן הכנסת. אין ראוי מ"מקדש מעט" זה, שיהיה לא רק נאה ומכובד אלא גם יכיל בנוחות את הרבים הבאים בשעריו. לאחר שראיתי את הדוחק הרב כמעט מדי יום, נוכח העליה המתמדת במספר המתפללים ב"ה, סברתי כי כשם שבימי בית המקדש אמרו ש"מעולם לא אמר אדם: צר לי המקום"- חיוני שנאפשר גם אנו לכולם להיכנס ברווחה בשעריו ולא להסתפק בעמידה במפתן. אני שמח שההרחבה יצאה אל הפועל, לגברים ולנשים כאחד, כפי שראוי לבית הנבחרים הישראלי במדינת יהודית".

בטקס חנוכת הבית, השתתפו הרבנים הראשיים לירושלים, הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר והרב אריה שטרן שאף קבעו את המזוזות בכניסה לבית הכנסת החדש.

צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

השארת תגובה