דרעי: "ממשלה אטומה" ■ אקוניס: "מסכים איתך"

במהלך הצבעת האי אימון שהוגשה אחר הצהריים במליאת הכנסת, עלה יו"ר ש"ס אריה דרעי לדוכן הנואמים ותקף את התנהלות הממשלה: "על מה הקואליציה עושה משבר? על שטויות!". ■ "ממשלה שמעמידה בטונדות בדרך למכולת, אין לה זכות קיום". ■ ח"כ אופיר אקוניס שהשיב על דבריו אמר: "ח"כ דרעי מסכים איתך. אתה חושב שלא שומעים את הקולות? מודעים לבעיה"

ח"כ אריה דרעי. צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
ח"כ אריה דרעי. צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך הצבעת אי אימון שנערכה במליאת כנסת לפני זמן קצר, עלה יו"ר ש"ס אריה דרעי לדוכן הנואמים והתייחס למשבר הפוקד את הממשלה. "על מה הקואליציה האטומה הזו עושה משבר", שאל דרעי בפתח דבריו. "אם קק"ל יעבירו מיליארד שקל או 65% מהתקציב? אם יפריטו חברות ממשלתיות בבורסה? על תיירות מרפא או שירותי רפואה פרטיים?".

"הכל חשוב והכנסת צריכה לדון על כל זה בוועדות הרלוונטיות", מבהיר דרעי. "אבל אלה הנושאים שהממשלה מצאה לריב עליהם? על מינוי שר במקום עמיר פרץ? כל זה הקואליציה במשבר?". בהמשך נאומו הזכיר דרעי את הפעולות האחרונות של הממשלה והאוצר. "לקחו 4 מיליארד שקל מהשכבות החלשות. 35% מילדי ישראל מתחת לקו העוני. המצב הידרדר כמעט בכל נושא", קבע דרעי.

בדבריו הזכיר את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שאמר, שממשלה שמעמידה בטונדות בטרמפיאדות אין לה זכות קיום. "אני אומר", הוסיף דרעי. "ממשלה שלא מסוגלת להקל על ילדיה שיוכלו לקנות אוכל, שמעמידה בטונדות בדרך למכולת, אין לה זכות קיום".

"גם את מפעל המגבות בערד לא הצלחתם להושיע. לא אכפת לכם שהקשישים לא קונים תרופות. לא אכפת לכם מהפערים בחינוך בין המרכז לפריפריה. הממשלה הזו אטומה לכל הקולות מהשטיח שצועקים 'אנחנו רוצים אוכל לילדים שלנו' ולחלום על רכישת דירה ולהרגיש שלממשלה איפת מאתנו".

ח"כ אופיר אקוניס שהשיב לדרעי על טענותיו אמר, כי הבעיה הינה חיצונית ואינה תלויה בממשלה: "ח"כ דרעי דיבר על בעיית הדיור. מסכים איתך. אתה חושב שלא שומעים את הקולות? מודעים לבעיה. כל עוד סביבת הריבית אפסית, אין לאיש היכולת לעשות לירידת מחירים".

ח"כ מאיר פרוש שעלה לדוכן הנואמים אחריו אמר כי "לראשונה מאז 2009 צמיחה שלילית. יותר מ-800,000 ילדים רעבים ללחם, והבדיחה שהוביל שר האוצר וראש הממשלה מאפשר לו להוביל, תוכנית גרנדיוזית של מע"מ 0 שכל המומחים אומרים שיכולה להיות אסון. גם בתחום הביטחוני גוברות הדעות זה חמאס יצא מרוצה. אם הייתי נתניהו הייתי מתבודד עם עצמי ושואל למה זה קורה לי. הייתי סגן שר חוץ והצלחתי ועכשיו אני נכשל".

על כך השיב ח"כ אופיר אקוניס: "הממשלה עומדת על האינטרסים הבטחוניים, בכל הגזרות מתנהל עכשיו מאבק מאורגן וממומן על יד הרשות הפלשטינית ועוד מדינות. לא ניתן שמראות כמו של ההתנקשות ביהודה גליק יחזרו".

השארת תגובה