מחר: חנוכת בית הכנסת המחודש במשכן הכנסת

אחרי שבמשכן הכנסת ניצלו את פגרת הקיץ לשפץ את בית הכנסת שהפך לצר מלהכיל את המתפללים הרבים, מחר יחנכו בכנסת את חידוש הבית הכנסת • אדלשטיין: "בית הכנסת הוא הנשמה והרוח של משכן הכנסת"

בית הנכסת המחודש צילום: איציק הררי דוברות הכנסת
בית הנכסת המחודש צילום: איציק הררי דוברות הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בית הכנסת המשופץ יחנך מחר (יום שני) בטקס שייערך בבית הכנסת שבמשכן הכנסת. טקס חנוכת בית הכנסת המחודש, ייערך במעמד יושב-ראש הכנסת חה"כ יולי יואל אדלשטיין והרבנים הראשים לירושלים.

בית הכנסת פעיל ושוקק חיים. מידי יום מתפללים בו עשרות רבות של מתפללים. ונערכים בו שיעורי תורה. נוכח ריבוי המתפללים והעומס הרב, יו"ר הכנסת הורה על הרחבתו והתאמתו למספר המתפללים.

בית הכנסת החדש שופץ והורחב. לפני השיפוץ, שטח בית הכנסת היה כ- 65 מ"ר, ולאחר ההרחבה, שטחו יהיה כ- 100 מ"ר. אולם הדיונים הסמוך לבית הכנסת, "אולם שפרינצק" חובר לבית הכנסת באמצעות מחיצות ניידות, ובעת הצורך, יהיה ניתן להגדיל את בית הכנסת עד כדי 230 מ"ר.

יצוין, כי לצד שיפוץ והרחבת בית הכנסת, כל התשתיות של קומת הוועדות שודרגו. התאורה הוחלפה לתאורה ירוקה וחסכונית, הותקנו מערכת התראה מפני שריפה ומערכת כיבוי אש אוטומטית (ספרינקלרים) וכן שופצו המסדרונות והמבואות שבקומה זו.

גם ארון הקודש שבבית הכנסת שופץ. הארון עבר תהליך שימור ושיקום על ידי צוות מומחים לשיקום יצירות אמנות בעץ בראשות הרסטורטורית גב' אליצ'יה דיאס. כזכור, הארון הובא לכנסת מהעיירה סוראניה שבצפון איטליה.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר "בית הכנסת הוא הנשמה והרוח של משכן הכנסת. אין ראוי מ"מקדש מעט" זה, שיהיה לא רק נאה ומכובד אלא גם יכיל בנוחות את הרבים הבאים בשעריו. לאחר שראיתי את הדוחק הרב כמעט מדי יום, נוכח העליה המתמדת במספר המתפללים ב"ה, סברתי כי כשם שבימי בית המקדש אמרו ש"מעולם לא אמר אדם: צר לי המקום"- חיוני שנאפשר גם אנו לכולם להיכנס ברווחה בשעריו ולא להסתפק בעמידה במפתן. אני שמח שההרחבה יצאה אל הפועל, לגברים ולנשים כאחד, כפי שראוי לבית הנבחרים הישראלי במדינת יהודית..

בטקס חנוכת הבית, ישתתפו הרבנים הראשיים לירושלים, הרה"ג שלמה משה עמר והרה"ג אריה שטרן.

השארת תגובה