טירוף: נכנסו לקבר יוסף ללא אישור, נורו ונעצרו

קבוצה של חסידי ברסלב נכנסו במהלך הלילה ללא אישור הצבא וללא תיאום פלסטיני לקבר יוסף שבשכם, בדרך הורו שוטרי המשטרה הפלסטינית לנהג הרכב לעצור, ביצעו ירי לעברו ועצרו ארבעה מתפללים

הרכב הירוי
הרכב הירוי

ונשמרתם מאוד לנפשותיכם: קבוצה של חסידי ברסלב נכנסו הלילה (מוצאי שבת) לקבר יוסף שבשכם ללא אישור הצבא, ארבעה מהמתפללים נעצרו על ידי המשטרה הפלסטינית והועברו לידי כוחות הצבא.

מדובר ברכב של חסידי ברסלה המשתייכים לקהילת שובו בנים שנסעו להתפלל על הצלחת רבם. המתפללים נכנסו ללא אישור הצבא וללא תיאום עם הרשות הפלסטינית. אחד מהרכבים התבקש לעצור על ידי שוטרי המשטרה הפלסטינית, אולם זה לא עצר. בתגובה, ירו השוטרים לעברו, וזה ברח במקום לירושלים. ארבעה מנוסעיו שירדו בטרם הירי רגלית לעבר קבר יוסף, נעצרו על ידי השוטרים והעוברו לידי כוחות הצבא.

כזכור, לפני כחמש שנים בכניסה דומה לקבר יוסף שבשכם נורה הקדוש בן יוסף לבנת הי"ד על ידי שוטרי המשטרה הפלסטינית. בעקבות הרצח הורה הרב ברלנד לחסידיו להימנע מכניסות פירטיות לשכם. אולם עם שובו של הרב ברלנד לארץ והתחדשות המשפט נגדו, החלו חסידיו להיכנס למקום באופן פיראטי כדי להתפלל להצלחתו. רק לפני כשלושה חודשים נכנסו כ-60 מתפללים למקום, תוך שתושבים מקומיים מידיים אבנים לעברם. כתוצאה נפצעו שני מתפללים באורח קל. כוחות הצבא חיכו למתפללים ביציאה ועצרו כ-40 מהם.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר: "אתמול במהלך הלילה, נכנסו 4 חסידי ברסלב תושבי ירושלים לקבר יוסף שבשכם ללא אישור והוסגרו לצה"ל ע"י המשטרה הפלסטינית. משטרת ישראל ,עצרה לחקירה את הארבעה בחשד לכניסה לשטח סגור עפ"י תקנות ההגנה ובעצם כניסתם סיכנו את חייהם וחיילי צה"ל. בהמשך היום, יובאו החשודים לבימ"ש השלום פתח תקווה לצורך שיחרורם בתנאים מגבילים".

בתגובה לאירוע  אמר הבוקר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, "אני קורא לכל מי שמעוניין להכנס לקבר יוסף להכנס בכניסות המסודרות של מועצה אזורית שומרון וחטיבת שומרון. "ונשמרתם לנפשותיכם" זו לא המלצה אלא ציווי מהתורה. עם זאת לא יעלה על הדעת שיהודים ימשיכו להצטרך להכנס כגנבים בלילה לאחד מאתרי הקודש החשובים לעם היהודי וזאת על אף שהמקום אפילו על פי הסכמי אוסלו צריך להיות בשליטה ישראלית. הגיעה השעה לכבד לא רק את זכויות הדת של המוסלמים אלא גם של היהודים".

השארת תגובה