קריסה: אלפים נתקעו בכניסה לקבר רחל

אלפי מתפללים הגיעו מיד עם צאת השבת לקבר רחל, אך למרות ההכנות בשטח התחולל מחדל, מערך התחבורה קרס ואלפים המתינו במשך שעות בכניסה לקבר ללא יכולת להיכנס • משטרת ישראל: "המקום צר מלהכיל את המוני בית ישראל"

קריסה בהילולת רחל אימנו: מיד עם צאת השבת החלו להגיע לקבר רחל אימנו שבבית לחם אלפי מתפללים, אלא שבמקום נרשמה קריסה של מערך התחבורה הציבורית ואלפים תקועים במשך שעות מחוץ למתחם.

במשטרת ישראל הודיעו כבר עם צאת השבת, כי כוחות המשטרה ערוכים לבואם של ההמונים שיפקדו את ציון רחל אמנו, אלא שתוכניות לחוד ומעשים לחוד. מעדויות שהגיעו לידי 'כל הזמן' עולה כי במקום שוררת אנדרלמוסיה נוראית. שלמה גולדלנק, אחד מהמתפללים שנתקעו בדרך למקום אומר ל'כל הזמן': "אני עומד כבר קרוב לשעה בתוך אוטובוס עמוס, לא נותנים להיכנס, עומדים ליד השער והמשטרה לא נותנת לנהג לפתוח את הדלתות, אנשים נדחסים בצורה משפילה, אגד לא שולחת מספיק אוטובוסים, הייתי מצפה מהם להיערך בהתאם להילולא בסדר גודל שכזה".

יוסי, מתפלל שמחכה לאוטובוס חזרה לביתו, כבר למעלה מחצי שעה, אומר ל'כל הזמן': "אגד מרשה לעצמה לעשות ככל העולה על רוחה רק כשמדובר באוכלוסיה חרדית, בשום אירוע המוני בציבור הכללי אין את המראות הללו".

דובר המשטרה שבתאי גרברצ'יק מסר בתגובה: "כוחות המשטרה הנמצאים במקום עוסקים בסיוע לכניסה ויציאה של האוטובוסים, חשוב לדעת כי מדובר במקום צר מלהכיל את המוני בית ישראל הרוצים לעלות לציונה של רחל אימנו, מאחר והתנועה למקום מסיבות בטחוניות, על מנת לשמור על שלומם של העולים מותרת רק באוטובוסים, ישנם רגעים של לחץ רב והציבור נקרא לנהוג בסובלנות ולהתאזר בסבלנות, לא להידחף לאוטובוסים ולהישמע להוראות הסדרנים והשוטרים במקום".

בחברת אגד סירבו להגיב לדברים.

השארת תגובה