טראמפ: "רוצה לסיים את הסכסוך הישראלי פלסטיני"

זמירות חדשות: לאחר קמפיין מתלהם, הנשיא נבחר דונלד טראמפ מרגיע. על מינוי תובע נגד קלינטון: "לא השקעתי מחשבה". על הזוג קלינטון: "משפחה מוכשרת".

טראמפ
טראמפ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דברים שרואים משם: אחרי קמפיין שרמס את כל חוקי הפוליטיקלי קורקט, נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ, משמיע כבר הצהרות מתונות הרבה יותר בראיונות ראשונות לתקשורת האמריקנית.

בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל", התייחס טראמפ לסכסוך הישראלי פלסטיני, והגדיר אותו "מלחמה שלעולם לא נגמרת", לדבריו, "זה ההסכם האולטימטיבי. כאדם שעושה עסקאות, הייתי רוצה לעשות את העסקה הבלתי ניתנת להשגה. והייתי רוצה לעשות זאת למען האנושות".

הצהרות מתונות יותר השמיע דווקא בנושאים שעמדו במרכז הקמפיין. ובהם ביטול רפורמת הבריאות של הנשיא היוצא ברק אובמה "אובמה קר", שאותה התחייב לבטל, אך כעת אמר כי בעקבות פגישתו עם אובמה הוא ישקול להשאיר חלקים ממנה.

גם על הצהרתו כי ימנה תובע מיוחד שיחקור את פרשת האימיילים של יריבתו הילרי קלינטון ויכניס אותה לכלא, ניסה להתחמק ואמר: "זה לא משהו שהשקעתי בו מחשבה רבה, כי אני רוצה לפתור את סוגיות ביטוח הבריאות, התעסוקה, בקרת הגבולות ורפורמת המס".

בראיון שהעניק לCNN, כבר שיבח טראמפ את בני הזוג קלינטון. על הילרי אמר כי היא "חזקה מאוד וחכמה מאוד". הוא סיפר על השיחה שהייתה להם בליל הבחירות: : "הילרי התקשרה וזו הייתה שיחה נהדרת. זו הייתה שיחה קשה עבורה, אני מתאר לעצמי, קשה יותר משהיא הייתה עבורי במקרה ההפוך. ועבורי לו זה היה הפוך זה היה קשה מאוד, מאוד. היא לא יכלה להיות נחמדה יותר. היא פשוט אמרה 'ברכות, דונלד, כל הכבוד', ואני השבתי 'אני רוצה להודות לך מאוד, היית יריבה נהדרת'".

על ביל אמר כי הוא "בחור מוכשר מאוד". הוא סיפר כי הם שוחחו יום לאחר הבחירות: "הוא היה הכי אדיב שאפשר להיות. הוא אמר שזו הייתה התמודדות מדהימה, אחד הדברים הכי מדהימים שהוא ראה. הוא היה מאוד מאוד נחמד, באמת".

השארת תגובה