טראמפ על המפגינים נגדו: "מוסתים בידי התקשורת"

אלפי בני אדם שמסרבים לקבל את חוקי הדמוקרטיה, יצאו גם הלילה להפגין נגד בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות • טראמפ: "מפגינים מקצועיים, המוסתים בידי התקשורת, מוחים. זה מאוד לא הוגן"

לכידה
לכידה

מסרבים  לקבל את חוקי המשחק: גם הלילה (שישי) יצאו אלפי מפגינים לרחובות ארצות הברית למחות על בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא המדינה. בפורטלנד במדינת אורגון אף נרשמו אירועי ונדליזם עם שבירת שמשות של מכוניות וחלונות ראווה של חנויות.

בני יורק, גם הלילה התאספו מאות מחוץ למגדל טראמפ שבשדרה החמישית. ההמונים קראו "טראמפ, לא הנשיא שלי", וקריאות נוספות בגנותו של הנשיא הנבחר. דיוויד, אחד מהמפגינים, אמר "יש לנו הסכם לפתרון משבר האקלים, יש הסכם גרעין עם איראן, יש הכול. אבל האדם הזה – טראמפ הוא האדם הלא נכון בכל אחד מהתחומים האלה".

מוקדם יותר, בעת שהנשיא המכהן אובמה קיים את פגישתו הראשונה עם טראמפ, צעדו כמאה מפגינים מחוץ לבית הלבן וקראו, "אהבה מנצחת שנאה". ההפגנות התפרסו ברחבי ארצות הברית, כשבלוס אנג'לס חסמו מפגינים כביש ראשי ובסן פרנסיסקו הפגינו למעלה מאלף סטודנטים. גם במניסוטה ובפורטלנד נרשמו הפגנות מקומיות, כשבפורטלנד המפגינים אף פועלים באנרכיה.

בשיקאגו, גם הלילה, מחו מפגינים מחוץ לבית המלון של טראמפ, אך בניגוד לאתמול הלילה הגיעו רק 50 מפגינים.

לילי, מפגינה כבת 17, הסבירה את הסיבה לכך שהיא משתתפת בהפגנות: "הדור הזה ראוי ליותר מאשר דונלד טראמפ".ג'ון אלן בן 72, נימק את השתתפותו: "אנחנו לא חוזרים אחורה לשלטון גזעני של עליונות הגזע הלבן".

הלילה, התייחס טראמפ לראשונה להפגנות נגדו. בחשבון הטוויטר שלו כתב הנשיא הנבחר: "בדיוק קיימנו בחירות פתוחות ומוצלחות. כעת, מפגינים מקצועיים, המוסתים בידי התקשורת, מוחים. זה מאוד לא הוגן".

ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני, שתמך בטראמפ לאורך כל הדרך ואף צפוי לקבל תפקיד בממשל החדש, התייחס בראיון לרשת 'פוקס' להפגנות, ואמר: "הם חבורה של תינוקות מפונקים ובכיינים".

 

תגובה אחת
  1. הי-לרי "הישרה" שלא מסוגלת להשלים עם הפסדה הצורב שולחת כל מיני דרעקים לרחוב לעשות צרות. הי-לרי זהירות–אם זה יימשך יצאו גם אנשי הנשיא הנבחר טראמפ לרחוב ואז נראה "מי יותר חזק". אגב, מעניין מדוע אובמה שותק כמו דג עם כל "הדמוקרטיה" הקדושה שלו.

השארת תגובה