אלפי מפגינים נגד טראמפ: "לא הנשיא שלי"

יממה לאחר הבחירות לנשיאות, אלפי אמריקנים מסרבים לעכל את העובדה כי דונלד טראמפ יכהן כנשיא ה-45 של מדינתם ויצאו להפגין נגדו. המפגינים התאספו בכמה מוקדים ברחבי המדינה, קראו קריאות נגד טראמפ והעלו באש את דגלי ארה"ב • צפו

מתקשים להתרגל: עשרות אלפי בני אדם הפגינו הלילה (חמישי) נגד ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית. ההפגנות התרחשו בכמה ערים במקביל, בהם ניו יורק, סן פרנסיסקו ושיקגו.

במנהטן נרשמה תנועת מחאה מרכזית ביותר ואלפים הפגינו בכמה מוקדים מרכזיים בעיר, בהם כיכר קולומבוס, כיכר יוניו ובית המלון של טראמפ שבשדרה החמישית. המפגינים הניפו שלטים וקראו "הוא לא הנשיא שלי", ובהמשך פתחו בצעדת מחאה לכיוון "טראמפ טאוור".

בשיקגו, התאספו למעלה מאלף בני אדם מחוץ לבית המלון של טראמפ. המפגינים קראו "לא לטראמפ, לא לקו קלוקס קלן, לא לגזענות בארצות הברית". בתגובה סגרה המשטרה המקומית כבישים בעיר, מתוך מטרה לעכב מפגינים נוספים להגיע לאזור. אחת המפגינות, שהחזיקה שלט בו נכתב "תיהנו מהזכויות שלכם כל עוד אתם יכולים", אמרה לכלי התקשורת כי היא ממש מבוהלת ממה שקורה במדינה הזו". היא הוסיפה, " אני מודאגת במיוחד מעליית הלאומנות הלבנה, ואני כאן כדי להראות את התנגדותי לדבר הזה".

 

במקביל, מאות בני אדם התכנסו מחוץ לבית הלבן, תוך שהם מחזיקים נרות ומתאבלים על תוצאות הבחירות.

בקמפיין של טראמפ עדיין לא הגיבו להפגנות, אך בנאום הניצחון שלו קרא הנשיא הנבחר כי יהיה מנהיג של כולם, וקרא למצביעים: "זה הזמן שלנו להיות עם אחד ומאוחד".

מדובר ביום שני של הפגנות. אמש, שעות ספורות לאחר פרסום התוצאות, החלו הפגנות בכמה מוקדים בארצות הברית. עם זאת, עיקר ההפגנות התרכזו בקמפוסים של האוניברסיטאות.

בתוך כך, חמישה בני אדם נפצעו מירי שבוצע בסמוך להפגנה נגד טראמפ בעיר סיאטל, בוושינגטון. ממשטרת סיאטל נמסר כי הנסיבות נחקרות, וכי הערכה היא שאין קשר בין הירי להפגנה.

השארת תגובה