היהלומים נפלו: 'הבורסה לתכשיטים' תשלם

טבעות יהלום
טבעות יהלום
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מיכאל קנה לאשתו שתי טבעות משובצות ביהלומים, ברשת הבורסה לתכשיטים. לאחר 9 חודשים, גילתה נורה לתדהמתה, כי נפל ואבד לה יהלום מאחת הטבעות. לאחר שבוע נוסף, נפל עוד יהלום מהטבעת השנייה.

בני הזוג פנו לחנות ונענו כי מדובר בליקוי שאינו באחירות, אך כמחווה של רצון טוב, תתוקנה הטבעות בסכום מופחת – 1,000 ש"ח בלבד. למרבה הצער התיקון לא הועיל ושוב נפלו אבנים מהטבעות. בשלב זה דרשו בני הזוג לבטל את העסקה ולקבל את כספם בחזרה. למעשה, הם הסכימו גם לקבל זיכוי מלא, אך גם בזה סורבו.

לטענת הרשת, האבנים נפלו מכיון שתופסני האבנים נשברו וזה מוכיח כי השתמשו בטבעות ברשלנות ובאופן לא ראוי. לא נותרה ברירה לבני הזוג אלא לבקש את סעדם בביהמ"ש. לטענתם, הגברת עובדת בעבודה משרדית ונוהגת בתכשיטיה באופן סביר ועדין, ובהכרח פעילותה אינה יכולה לגרום נזק לטבעות, אלא אם מלכתחילה הן היו לא תקינות. ביהמ"ש הקשיב לעדים וקבע כי התובעת העידה בצורה כנה ואמיתית, אך לעומתה, נציג הנתבעת העלה חשדות וספקולציות ללא עיגון וללא בסיס, אך כדי להתנער מאחריות.

לכן קבע ביהמ"ש כי אופן השימוש בטבעות היה עדין וסביר וראוי. ביהמ"ש הוסיף וקבע כי מחוות הדעת שהציגו התובעים עולה, כי הטבעות "רעועות, לא מתאימות לשיבוץ יהלומים, ששובצו בצורה גרועה, ולכן גם היו מועדים לנפילה". הנתבעת לא הציגה חוות דעת מומחה נגדית הסותרת ממצאים אלה, ואף לא כל ראיה פוזיטיבית, שבכוחה להדוף את ממצאי חוות דעת המומחה, ועל מנת להפריך את גרסת התובעים שנמצאה מהימנה. מסקנת ביהמ"ש מכל האמור היא, שהרשת הפרה את "חוזה המכר" בין הצדדים וספקה לתובעים מוצר שהם לא רצו ולא הסכימו לשלם בגינו. לכן הורה ביהמ"ש להשיב את הטבעות לרשת וזו תשיב את מלוא הסכום בתוספות עלויות התיקונים, השמאי והוצאות משפט.

תגובה אחת
  1. טבעות אירוסין תכשיטים קונים רק ב JOOL.ME

השארת תגובה