איראן: לכבד הסכם הגרעין • התגובות בעולם הערבי

גם בעולם הערבי התייחסו לבחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית. באיראן קראו לו לשמור על הסכם הגרעין. נשיא מצרים היה הראשון להתקשר ולברך

איציק רויטמן (73)
איציק רויטמן (73)

הנשיא טראפ – התגובות: גם בעולם הערבי מגיבים לבחירתו של הנשיא הבא של ארצות הברית דונלד טראמפ.

שר החוץ האיראני מוחמד זריף, קרא לטראמפ לשמור על הסכם הגרעין עם איראן, "יש לכבד התחייבויות", אמר. כזכור, במהלך הקמפיין הבטיח טראמפ לבטל את ההסכם.

במצרים לעומת זאת הביעו שמחה גדולה יותר. לפי דיווחים בתקשורת המצרית, הנשיא עבד אל פתאח א סיסי, היה המנהיג הראשון שהתקשר לברך את טראמפ על ניצחונו. בהודעה שפרסמה לשכת א-סיסי נאמר: "אנחנו מצפים שתקופת נשיאותו של טראמפ תזרים רוח חדשה ביחסים בין מצרים לארצות הברית ותוביל לעוד שיתוף פעולה ותיאום בהתאם לאינטרס של העם המצרי והעם האמריקני ותחזק את השלום, היציבות והפיתוח של אזור המזרח התיכון, בייחוד בצל האתגרים שעומדים בפני האזור".

ברשות הפלסטינית היו צוננים יותר, בתחילה פורסמה הודעה רשמית, ללא הזכרת שמו של טראמפ, המברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית. מאוחר יותר שיגר יו"ר הרשות אבו מאזן ברכה אישית קרה, ובה אמר כי הוא מקווה "שיושג שלום בתקופת כהונתו".

 

בחמאסס סירבו להתרגש מהתוצאות, ואמרו כי הם לא צופים שינוי "היות והמדיניות האמריקאית כלפי הסוגיה הפלסטינית מבוססת על הנטייה לישראל".

 

תגובה אחת
  1. יש לכבד הסכם עם הפרסים בדיוק כפי שהם מכבדים ממש ברגע זה את הבטחותיהם וממשיכים לפתח טילים נושאי ראש קרב גרעיני "כי זה לא כתוב בהסכם". האם שומעים רעש שקשוק ביצים מכיוון טהרן?

השארת תגובה