ריבלין על הבחירות בארה"ב: "המנצח הוא העם"

באירוע השנתי של לשכת המסר ישראל -אמריקה התייחס נשיא המדינה לבחירות בארצות הברית, "אמריקה היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם, יהיה המנצח בבחירות אשר יהיה, המנצח האמיתי הוא העם שקולו נשמע"

ראובן ריבלין  (צילום: מארק ניימן/לע"מ)
ראובן ריבלין (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים אמש (שני) באירוע השנתי של לשכת המסחר ישראל-אמריקה. באירוע נשאו דברים גם שגריר ארה"ב דן שפירו ויו"ר לשכת המסחר ישראל-אמריקה עופרה שטראוס. האירוע התקיים בסינמה סיטי בגלילות.

"הערב הזה הוא לא רק הזדמנות לציין ולחגוג את שיתוף הפעולה, החברות והקשר בין ישראל לבין בעלת הברית החשובה ביותר שלנו," אמר הנשיא והוסיף: "זוהי גם הזדמנות לדבר על החדשנות והטכנולוגיה שאנו בונים יחד למען עולם טוב יותר, לכל העמים."

"הערב הוא הזדמנות לברך את כל אזרחי ארה"ב," המשיך הנשיא ואמר: "לא משנה כמה קשים הוויכוחים וכמה משמעותית אי ההסכמה, אמריקה היא הדמוקרטיה הגדולה בעולם. יהיה המנצח בבחירות אשר יהיה, המנצח האמיתי הוא העם שקולו נשמע, ושלוקח חלק בעיצוב עתידו. בישראל יום הבחירות הוא יום שבתון לאומי, יום חג, אני יודע שאנו לא בארה"ב, אבל עדיין, אני מאחל לכם יום בחירות שמח, זהו יום חגיגה דמוקרטי," הדגיש הנשיא ואמר: "זו גם העת לזכור שלא משנה באיזה צד של המתרס אתה, נעמוד יחד, אחד לצד השני כחברים עם ערכים משותפים, ואינטרסים משותפים העמוקים יותר מכל חלוקה מפלגתית – ערכים של דמוקרטיה, חופש ושוויון."

בסיום דבריו הודה הנשיא לחברי לשכת המסחר ישראל אמריקה ואמר "אתם לא רק דוגמא לחברות בין המדינות, אתם מחזקים את הקשר הזה יותר ויותר. אני רוצה להודות גם לשגריר שפירו, ורעיתו הגב' ג'ולי פישר, על הנכונות והמסירות שהם מפגינים על מנת להוסיף ולקרב בין שני העמים שלנו אפילו יותר."

מדברי שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו: "מאז החתימה על הסכמי סחר חופשי ארצות הברית-ישראל, קשרינו הכלכליים צמחו פי חמישה ב31 שנים האחרונות, עם כ-49 מליארד דולר בשנה הנסחרים, ברווחים כלכליים משותפים לשני העמים.ישראל וארצות הברית הגיעו לפסגות חדשות אלו, יחד. ואנו מחויבים להבטיח שהכלכלות של שתי מדינותינו ימשיכו להמריא אפילו גבוה יותר בעתיד. אנו מתמודדים עם אתגרים דומים, ואני מאמין כי אתגרים דומים אלו מייצגים גם הזדמנויות דומות. בעבודה משותפת-ישראל וארצות הברית יכולות לשנות את העתיד לטובה."

מדברי יו"ר לשכת המסחר ישראל אמריקה עופרה שטראוס: "קשרי הכלכלה בין ישראל לארה"ב הם הבסיס לכל הברית האסטרטגית. חברות ישראליות משפרות את חייהם של אמריקאים מדי יום וישראל מבחינת השוק האמריקאי- ישראל גדולה וחשובה ללא פרופורציה לגודלה הפיזי. אנחנו לא רק חולקים ערכים משותפים, ביחד אנחנו באמת משנים את העולם."

השארת תגובה