בגלל החנינה: בסקווירא הורו להצביע לקלינטון

בחצר חסידות סקיוורא זוכרים להילרי קלינטון את החנינה אותה העניק בעלה לעסקני החצר שהיו מעורבים בהונאת ענק, והורו לחסידים להצביע להילרי קלינטון ביום שלישי • בעבר, כשקלינטון רצה לסנאט כל תושבי העיירה, למעט בודדים, הצביעו לקלינטון

סקווירא אמריקה בוחרת
סקווירא אמריקה בוחרת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שבחצר חסידות סאטמר הורו להצביע למועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון בגלל הכרת הטוב, גם בחצר החסידות סקווירא מורים לתמוך בקלינטון מאותה הסיבה בדיוק.

בליל שבת, לאחר תפילת מעריב, הודיע ראש הגבאים על תמיכה במועמדת הדמוקרטית לנשיאות. בחסידות אומנם לא נימקו את ההחלטה, אך אין ספק שזוכרים לקלינטון את עזרת בעלה בשחרור עצירי החסידות.

כזכור, ביומו האחרון של ביל קלינטון בבית הלבן הוא חתם על צווי חנינה, בהם גם לכמה עסקני החצר החסידית השמרנית שהיו מעורבים בהונאת ענק.

טרם החתימה נסע האדמו"ר לבית הלבן, נפגש עם הנשיא ורעייתו – הילרי, ושוחח עמם כ-45 דקות, פי שניים מהזמן שהוקצב לפגישה. בסיום הפגישה העניק הרבי לביל קלינטון חנוכיה מכסף, והפציר בו שיחנון את עסקני החסידות, דבר שאכן נעשה ביומו האחרון של קלינטון בבית הלבן.

 

מאז זוכרים בחצר חסידות סקווירא למשפחת קלינטון חסד נעורים. בשנת 2000, עת התמודדה קלינטון לסנאט, הורה האדמו"ר להצביע להילרי. ואכן, מתוך 1,400 תושבי סקווירא, 12 בלבד הצביעו בניגוד להוראה.

יש לציין, כי קולות חסידי סקווירא לא עשויים להשפיע על הבחירות יותר מידי, היות ומדינת ניו יורק נחשבת בין כך למדינה דמוקרטית.

השארת תגובה