ה-FBI: "אין מקום להגשת כתב אישום נגד קלינטון"

שבוע לאחר חידוש החקירה נגדה פנה ראש הבולשת במכתב לחברי הקונגרס והודיע כי "בהתבסס על בחינתנו, לא שינינו את מסקנותינו שהשמענו ביולי האחרון" • מטה קלינטון: "תמיד היה לנו ביטחון מלא בכך ששום דבר לא יגרום להחלטה ביולי להשתנות"

ג'יימס קומי - ראש הבולשת
ג'יימס קומי - ראש הבולשת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר, בעת שיו"ר הבולשת הפדרלית, ג'יימס קומי, הכריז על פתיחת החקירה מחדש נגד המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, נראה היה כי היא חטפה מכה שהיא תתקשה להתאושש ממנה, ורבים מתומכיה אף האשימו כי ה-FBI פעל בכוונה נגדה. הערב (ראשון), נראה כי ג'יימס קומי מעניק לה בחזרה את מה שלקח ממנה. בהודעה לקונגרס האמריקני הודיע, "קלינטון לא תעמוד לדין".

בהודעה התייחס קומי למיילים החדשים שנמצאו במחשבה של הומה אבדין, היועצת הקרובה של קלינטון ומי שנטען כי תאייש את תפקיד ראש הסגל בבית הלבן במידה וקלינטון אכן תיבחר לנשיאה. "אני רושם את המכתב בהמשך למכתב מה-28 באוקטובר, שלפיו ינקטו בצעדי חקירה נוספים בנוגע לשרת החוץ לשעבר הילרי קלינטון ולשימושה במייל הפרטי" כתב קומי.

"מאז מכתבי, הבולשת פעלה סביב השעון כדי לבחון תכתובות רבות ממחשב שנלקח במסגרת חקירה אחרת. במהלך התהליך, בחנו את כל המיילים שנשלחו אל ומהילרי קלינטון בזמן שכיהנה כשרת החוץ. בהתבסס על בחינתנו, לא שינינו את מסקנותינו שהשמענו ביולי האחרון".

ממטה קלינטון נמסר, "תמיד היה לנו ביטחון מלא בכך ששום דבר לא יגרום להחלטה ביולי להשתנות עכשיו קומי אישר זאת".

כזכור, פרשת המיילים החלה  לאחר תום קופת כהונתה של קלינטון כמזכירת המדינה. הממשלה בארה״ב אוסרת להעביר מידע מסווג מחוץ לצינורות מאובטחים בצורה רשמית, ולאחר סיום כהונתה התגלה כי היא השתמשה בשרת הדואר הפרטי שלה למטרות עבודה, וכי בחלק מתכתבות המיילים נכלל מידע מסווג. לאחר חקירה של כשנה, הודיעה הבולשת בחודש יולי האחרון כי למרות שקלינטון ועוזריה היו "רשלניים באופן קיצוני", אין להגיש נגדם כתב אישום.

לפני כשבוע הודיע קומי במכתב לקונגרס כי נמצאו ראיות חדשות נגד קלינטון, וכי החקירה תפתח מחדש. פרסום הדברים גרם לזינוק בתמיכה במועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, והבחירות שנראו היו כסגורות נפתחו מחדש. כאמור, כעת מודיע קומי כי גם במקרה זה המלצת ה-FBI היא לסיים את החקירה בלא הגשת כתב אישום.

השארת תגובה