צפו: המסוקים המשוכללים החדשים של המשטרה

במשטרה רכשו שישה מסוקים חדשים ומשוכללים, שיחליפו את המסוקים הישנים של היחידה האווירית. צפו בגלריה ווידאו מטקס ההשקה בדאלאס

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מסוקים מהמשוכללים בעולם ישתלבו ביחידה האוירית של משטרת ישראל ויסייעו למאבק בטרור, בפשיעה ובבריונות הכביש.

יכולות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם, יכולות נשיאה וקיבולת של מספר גדול יותר של מפקדים ולוחמים,סיוע לכיבוי שריפות, יכולת מבצעית להכוונת כוחות בשטח- אלו רק חלק מהיכולות של 6 מסוקים חדשים שיצטרפו במהלך החודשים הקרובים למערך היחידה האוירית של משטרת ישראל.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: ״משטרה חזקה ואיכותית חייבת  לפעול עם הכלים המתקדמים ביותר בכדי להגן על שלום הציבור ובטחונו וכאלה יהיו המסוקים החדשים שרכשנו. שדרוג היכולות האוויריות של המשטרה יאפשרו לה גם להתמודד באופן טוב ומהיר יותר עם פושעים ומפירי חוק וגם לתת סיוע מיידי במצבי חירום ולכיבוי שריפות."

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך: ״היחידה האווירית של משטרת ישראל מצטיידת בימים אלו במערך מסוקים מן המתקדמים ביותר בעולם שעוצבו ונבנו במיוחד על מנת לתת מענה לצרכים היחודיים של משטרת ישראל ואזרחי ישראל. קפיצת המדרגה של המערך האווירי, בשילוב עם יכולות השיטור הימי ופריסת השוטרים בגבולות ובכל רחבי הארץ- ישפרו את היכולות שלנו להגן על אזרחי ישראל ולמנוע פשיעה ופח״ע באוויר וביבשה״.

בטקס חגיגי שהתקיים בסופ״ש האחרון בדאלאס (טקסס) ארה״ב הוצגו המסוקים בפני ראש אגף המבצעים ניצב אלון לבבי וסמנכ״ל בכיר לתכנון תקצוב ובקרה במשרד לביטחון הפנים דני קריבו.

המסוקים החדשים, מיועדים להחליף את צי המסוקים הישן המשמש כיום את היחידה האווירית של משטרת ישראל. היקף הפרויקט נאמד בכחצי מיליארד ש״ח בפריסה רב שנתית למשך 20 שנים, ומיועד הן לרכש עצמו והן לתחזוקה השוטפת של המסוקים שנרכשו. אספקתם של המסוקים למשטרת ישראל תתבצע בהדרגה במהלך החודשים הקרובים, תחילה עם אספקתם של 4 מסוקים חד מנועיים מדגם: H125, ובאמצע שנת 2017 עם אספקתם של 2 מסוקים דו מנועיים. בכך למעשה יוחלף כל צי המסוקים של המשטרה.

חברת 'אלביט', זכתה במכרז של המשרד לבט"פ אשר התקיים בתום תהליך מורכב של עבודת המטה וכלל את אפיון הצרכים האופרטיביים ומיון מוקדם של החברות אשר נדרשו לעמוד בתנאי סף. אספקת המסוקים נעשית באמצעות החברה AirBus Helicopters אשר נבחרה ע"י חברת אלביט במכרז.

המסוקים עוצבו ונבנו בהתאם לספציפיקציות שהתוותה היחידה האווירית של משטרת ישראל עם ראייה קדימה לתוספת של יכולות שלא היו קיימות במערך המסוקים הקיים כיום, כגון: הטסת כוחות ולוחמים למשימות מיוחדות, מרחקי טיסה  ארוכים יותר, נשיאת מים לכיבוי שריפות, מערכות מחשוב וטכנולוגיות מתקדמות ועוד.

במהלך החודשים האחרונים נשלחו מספר טייסי היחידה האווירית המשטרתית לארה"ב ע"מ לעבור הכשרות, אימונים והסמכות הנדרשות לתפעול והטסת המסוקים החדשים. במשטרה מעריכים כי עד מועד סיום אספקת כלל המסוקים למשטרת ישראל יוסמכו כלל טייסי היחידה האווירית לקראת הפעלה מבצעית של המסוקים בישראל.

במשטרה אומרים כי "צירופם של המסוקים החדשים מקנה מספר יכולות אוויריות חדשות ומשמעויות הן בתפקוד המסוקים בפעילות שיטור שוטפת והן בשימושם למשימות כיבוי והצלה. מסוקים אלו יהוו שינוי משמעותי למערך האווירי הקיים וליכולות המשטרה- בראש ובראשונה בתחום הלחימה בפשיעה ובטרור ובתחום המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, זאת ע"י שכלול יכולות טכנולוגיות שונות ושדרוג יכולות מחשב המשימה המותקן במסוק. יכולות אלו יאפשרו את שיפור התקשורת ויכולת ההכוונה של הטייסים את השוטרים הפועלים בקרקע בכל זמן ומקום.

"ערך מוסף משמעותי של המסוקים החדשים הוא בתחום הכבאות וההצלה. המסוקים יאפשרו הרחבת היכולות הקיימות בכל הנוגע לכושר הנשיאה ויכולות התדלוק. יכולות אלו יאפשרו מתן מענה מיטבי בכל הנוגע להטסת כוחות חילוץ והצלה ועתודה לכיבוי שריפות".

ר' אגף המבצעים במשטרת ישראל, ניצב אלון לבבי, אשר עמד בראש המשלחת של משטרת ישראל לארה"ב אמר: "לפני מספר שנים התקבלה החלטה להחליף את צי המסוקים של המשטרה ולנוע אל תוך המאה ה-21 עם ציוד מהיר יותר, חזק יותר ובטוח יותר. עם טכנולוגיה חדשנית ויכולות מתקדמות. טקס זה מסכם מאמץ מרוכז ורב שנתי של המשרד לבט״פ, משטרת ישראל, אלביט וחברת AirBus Helicopters. כמי ששירת לפני 25 שנה ביחידת המסוקים של משטרת ישראל זהו רגע מרגש עבורי ורגע היסטורי עבור משטרת ישראל".

מר דני קריבו ראש אגף תכנון ותקצוב של המשרד לביטחון הפנים אמר במהלך הטקס: " היום ניתן לומר כי מה שחזינו והתחלנו לעבוד עליו לפני כארבע שנים הופך למציאות. זהו יום משמעותי מאוד עבורנו, בייחוד לאחר שיכולות כיבוי האש האוויריות עברו לאחריות המשרד לבט"פ ומעתה ואילך באמצעות היחידה האווירית של משטרת ישראל. בסיום נאומו הודה קריבו לשותפים לדרך באלביט ובחברת AirBus Helicopters וסיכם: "אני בטוח שהשילוב בין אנשים מצוינים וציוד מצוין יבטיח תוצאות מצוינות".

השארת תגובה