צפו: המשטרה פשטה על משחטות רכבים ביו"ש

משטרת ישראל פשטה על שתי "משחטות" רכב ביהודה ושומרון, אחת באזור רמאללה והשנייה באזור חברון. במהלך הפשיטה נתפסו רכבים וחלקי רכבים גנובים ונעצרו למעלה מעשרה חשודים • צפו בתיעוד מהפשיטה

במסגרת מאבקה של משטרת ישראל בתופעת גניבת כלי רכב, ערכה בשבוע החולף יחידה ארצית של משטרת ישראל פעילות בשיתוף יחידות משטרה נוספות, כנגד משחטות בשטחי יו״ש המשמשות על פי החשד לאחסון ופירוק של כלי רכב שנגנבו מתחומי ישראל ועצרה מספר חשודים במעורבות בניהולן והפעלתן וכן בסחר בחלקי הרכב הגנובים שפורקו.

ביום חמישי האחרון, בתום חקירה סמויה שניהלה יחידה ארצית של משטרת ישראל, פשטו כוחות משטרה על שתי משחטות, האחת באיזור רמאללה והשניה באיזור חברון, לאחר שבוסס חשד לכך שהן משמשות לקבלה, אחסון ופירוק של כלי רכב שנגנבו מישראל וכן של סחר בחלקיהם, זאת בהיקף נרחב ולאורך זמן. במסגרת הפעילות עצרו הכוחות לחקירה למעלה מ-10 חשודים במעורבות בניהול והפעלת המשחטות, קבלת כלי הרכב הגנובים וסחר בחלקים. לבקשת המשטרה האריך בית המשפט הצבאי בעופר את מעצרם של שמונה מהם – שני תושבי חברון ושישה תושבי רמאללה, לתקופות של 6-8 ימים.

במסגרת הפעילות תפסו ותיעדו כוחות המשטרה רכוש רב החשוד כגנוב ובכלל זה כלי רכב, משאית שסימני הזיהוי בה הושחתו, מנועים – חלקם מושחתים, חלקי רכב, למעלה מ-15 מחשבי רכב ותחמושת.

פעילות זו מצטרפת לשורת חשיפות, מעצרים וכתבי אישום במסגרת המאבק הנחוש והמתמשך של משטרת ישראל בהתמודדות מול תופעת גניבות הרכב ומחולליה, אשר מניב בשנים האחרונות ירידה עקבית ומתמשכת בהיקף הגניבות ובדגש על היקפן ביחס להיקף כלל כלי הרכב בישראל העולה מידי שנה. המשטרה מכירה בהשפעתה הישירה של התופעה על בטחון הציבור, על הקופה הציבורית ועל בטיחות כלי הרכב הנעים בכבישי ישראל ותמשיך להיאבק בה בנחישות ובמקצועיות בשת״פ עם כלל גופי האכיפה.

השארת תגובה