אחרי הסערה ביטן מגיב: "לא הובנתי כראוי"

יו"ר הקואליציה התייחס הבוקר לאמירתו אמש וטען כי לא הובן כראוי. לדבריו, התכוון לכך "העצרת היא ביטוי של הסתה לכן אמרתי שלא אגיע" • על תיק החוץ: "אני חושב התיק יישאר בידי נתניהו"

יו"ר הקוואליציה חבר הכנסת דוד ביטן (צילום: דף הפייסבוק של ביטן)
יו"ר הקוואליציה חבר הכנסת דוד ביטן (צילום: דף הפייסבוק של ביטן)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי הסערה יו"ר הקואליציה מגיב: חבר הכנסת דוד ביטן הגיב הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל והתייחס לסערה שעוררו דבריו אמש, כי "רצח רבין לא היה פוליטי" – "לא הובנתי כראוי".

"לא הובנתי כראוי", הדגיש יו"ר הקואליציה בפתח דבריו. "מה שהתכוונתי זה לא רצח פוליטי מפלגתי. בזמנו שרבין נרצח ניסו לייחס לנו את ההסתה לרצח, והשמאל ניסו לייחס לנו את ההסתה הזו. העצרת בכיכר היא הסמל של העניין הזה, מהשנה הראשונה ועד היום זה מה שקורה שם, לכן אמרתי של אגיע".

בהמשך הדגיש חבר הכנסת שוב, "עברנו תקופה קשה, האשימו את נתניהו בהסתה, הכנס הזה זה ביטוי של הדבר, אני לא הובנתי כראוי".

כשעמית סגל, פנה אל ביטן ושאל אותו, "כול להיות שמתראיינים ממש מלא בסוף זה בלתי נמנע לעורר סערות שלא התכוונת אליהם?", השיב הח"כ "יכול להיות, אבל לוקחים מילה ומנתקים אותה מהקונוטציה בה היא נאמרה".

חבר הכנסת הוסיף, "אני אמרתי אמש שאני בעד לממן את העצרת, היא חשובה בשיח הדמוקרטי בישראל, אך לנו אין מה לחפש שם".

יו"ר הקואליציה נשאל על אמירתו של יו"ר האופוזיציה אמש, כי "תם פרק האחדות",  "אמרתי את זה בעבר, אין סיכוי לאחדות, היות והרצוג לא מסוגל להביא את חברי העובדה לתמוך בממשלה. ההצהרה שלו הייתה מיותרת".

לגבי תיק החוץ, השיב: "אני חושב התיק יישאר בידי נתניהו, כיוון שגם כשיש שר חוץ מי שקובע בענייני מדיניות הוא ראש הממשלה, במקרה הזה הוא ימשיך להחזיק בשניהם".

השארת תגובה