יו"ר הקואליציה: "רצח רבין לא היה פוליטי"

ח"כ דוד ביטן התייחס לעצרת הזיכרון השנתית ליצחק רבין: "לא מדובר ברצח פוליטי, זה לא היה רצח פוליטי וזה לא קשור לפוליטיקאים, אלא רצח שנעשה על ידי אדם שרצה לעצור תהליך" • על התאגיד: "עקבנו אחרי הודעות הפייסבוק של בכירי תאגיד השידור, מדובר בשמאלנים"

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן
יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן

יו"ר הקואליציה דוד ביטן התייחס היום לרצח רבין והצהיר כי "הרצח לא היה פוליטי", בהמשך התייחס לסערת תאגיד השידור הציבורי, "בדקנו את הפייסבוק של עובדים בתאגיד. התאגיד יהיה אנטי-ממשלתי באופן מובהק".

ביטן סיפר כי הוא לא ולך לעצרת הערב לציון 21 שנה להירצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, "כי לא מסתדר לי הערב". הוא הוסיף והתייחס לעצרת שמומנה על ידי סיעת המחנה הציוני : "אני בעד עצרת ממלכתית. אם הייתי צריך לקבל החלטה הייתי מממן את העצרת הזאת, ומקיים עצרת ממלכתית ולא עצרת של השמאל. לא מדובר ברצח פוליטי, זה לא היה רצח פוליטי וזה לא קשור לפוליטיקאים, אלא רצח שנעשה על ידי אדם שרצה לעצור תהליך".

בהמשך דבריו התייחס לתאגיד השידור הציבורי, ולכך שראש הממשלה הקים וועדה בניגוד לרצונו, "אני בקשר רציף וטוב עם ראש הממשלה", אמר ביטן. "יש היררכיה. הקביעה הסופית היא של ראש הממשלה ואני מכבד את זה. התקשורת מתעסקת בתאגיד באופן אובססיבי, התעסקות סובייטית. אתם עושים את זה בגלל החברים שלכם בתאגיד. אנחנו לא מפחדים מהתקשורת, למדנו לחיות עם תקשורת נגדנו".

יו"ר הקואליציה התייחס לתאגיד עצמו ואמר, כי מדובר ב"אנשים שמאלנים באופן מובהק שרוצים לממש את האג'נדה שלהם ברשות החדשה ובמימון הציבור". ביטן אף שלף מחולצתו פתק ועליו שמות של עובדים בתאגיד, ואמר כי "עקבנו אחרי הודעות הפייסבוק שלהם. מחר אציג לתקשורת את מה שהם פרסמו".

חבר הכסף אף טען עוד כי אנשי התאגיד "שכרו מכספי הציבור לוביסטים שיילחמו נגדי ונגד ראש הממשלה. הם יצאו נגדי ואפילו כתבו עליי שאני שמן. איך זה קשור? המאבק שלי הוא מאבק ציבורי נכון שתלוי בסופו בראש הממשלה".

מזכ"ל מפלגת העבודה וסגן יו"ר הכנסת, חיליק בר תקף את ביטן בתגובה לדבריו ואמר "ליגאל עמיר אמנם לא היה פייסבוק לחטט בו, אבל לא צריך להיות יו"ר קואליציה כדי להבין שמדובר ברצח פוליטי באופן הכי מובהק שיש. לרצח קדמה הסתה מאורגנת, שנאה, רדיפה של הימין הקיצוני, סימון מטרות וקריאות בוגד. אותה שנאה, רדיפה, סימון והסתה קיימת בדיוק גם היום – נגד עיתונאים, שופטים, קציני צה"ל וכל מי שחושב אחרת מהממשלה".

השארת תגובה