דיווח: חמש מדינות זרות פרצו למייל של קלינטון

רשת 'פוקס ניוז' האמריקנית מדווחת מפי גורמים המעורים בחקירה המחודשת נגד קלינטון, כי ישנה סבירות של 99% שעד חמש מדינות זרות פרצו למייל הפרטי של הילרי קלינטון • בכלי התקשורת נטען, כי במדיה והדבר נכון יוגש נגדה כתב אישום

הבית הלבן
הבית הלבן

קלינטון מסתבכת? רשת 'פוקס ניוז' האמריקנית מדווחת הערב (חמישי) על פי "גורמים המעורים בחקירתה של הילרי קלינטון,  כי ישנה סבירות של 99% שעד חמש מדינות זרות פרצו למייל הפרטי של הילרי קלינטון, בעת שתפקידה כמזכירת המדינה". לפי הדיווח, כך נטען, קיימת "סבירות גבוהה" שחקירת המיילים שחודשה לאחרונה תסתיים בכתב אישום.

יריבה למירוץ, המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, הגיב בשמחה לדיווח החדש, ובנאום בעצרת בחירות בג'קסונוויל, פלורידה,  אמר: "פרשת המיילים שלה תיגמר בכתב אישום". טראמפ הוסיף, "ב-FBI אמרו שזה ייגמר בכתב אישום. דווח אתמול בלילה שה-FBI תחקור את הילרי קלינטון. ה-FBI חוקר את פעולותיה של מזכירת המדינה בזמן כהונתה. החקירה נחשבת בעדיפות גבוהה עבור הבולשת. החקירה נרחבת מאוד ונמשכת כבר יותר משנה. אומרים שיש מפולת אדירה של מידע. גורמים אומרים שזה כנראה יסתיים בכתב אישום".

ברשת דיווחו כי הגורמים שמסרו להם את המידע ביקשו להישאר בעילום שם, אך לדבריהם מדובר בשתי מקורות שונים בחקירה. לאחר הדיווח אמר מגיש החדשות, העיתונאי ברט באייר, כי כי "אם לא יהיו מכשולים", הבולשת תדרוש הגשת כתב אישום.

כזכור, פרשת המיילים החלה לאחר תקופת כהונתה של קלינטון כמזכירת המדינה. הממשלה בארה״ב אוסרת להעביר מידע מסווג מחוץ לצינורות המידע הרשמיים המאובטחים ע"י מנגנוני האבטחה. לאחר כהונתה של קלינטון, התגלה כי היא השתמשה בשרת הדואר הפרטי שלה למטרות עבודה, וכי בחלק מתכתבות המיילים נכללו גם סודות מדינה. לאחר חקירה של כשנה, הודיעה הבולשת בחודש יולי האחרון כי למרות שקלינטון ועוזריה היו "רשלניים באופן קיצוני", אין להגיש נגדם כתב אישום. כאמור, בסוף השבוע האחרון הודיע יו"ר הבולשת על פתיחת החקירה מחדש, אחרי שהתגלו תכתובות מייל חדשות.

השארת תגובה