בנט: "הגיע הזמן שהממשלה תמשול והשופטים ישפטו"

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט מגיב למכתבה של נשיאת העליון נאור לשרה שקד על הפסקת ההידברות, ועולה למתקפה: "יש התערבות הולכת וגוברת של אקטיביזם של מערכת המשפט בתחום הממשל"

השר נפתלי בנט בכינוס שורת הדין -צילום עודד אנטמן (1)
השר נפתלי בנט בכינוס שורת הדין -צילום עודד אנטמן (1)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הקרב על בית המשפט העליון: יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, מגיב למכתבה של נשיאת ביהמ"ש העליון מרים נאור לשרת המשפטים שקד, בו הכריזה על הפסקת ההידברות בניהם, ויוצא למתקפה נגד השופטים.

במהלך ביקור בבאר שבע, אמר בנט: "הגיע הזמן שהממשלה תמשול, שהמחוקקים יחוקקו ושהשופטים ישפטו".

הוא הוסיף: "לצערי בעשרות השנים האחרונות יש התערבות הולכת וגוברת של אקטיביזם של מערכת המשפט בתחום הממשל. לדוגמה, ביטול החוק נגד מסתננים שגרם למצב שבו דרום תל אביב מוצפת והממשלה לא יכולה לפעול".

מכתבה של נאור מגיע בעקבות הצעת החוק של רוברט אילטוב וח"כים נוספים, שנועדה לבטל את החוק הקובע כי השופטים צריכים להיבחר ברוב מיוחס, מה שנותן תמיד זכות ווטו לשלושת שופטי העליון החברים בוועדה לבחירת שופטים, כעת מבקש אילטוב לאפשר בחירה גם ברוב רגיל ובכך לנטרל את כוחם של השופטים ולבחור שופטים המקובלים על הפוליטיקאים בוועדה.

במכתבה כותבת נאור: "הנחת ההצעה בעיתוי הנוכחי מהווה בנסיבות העניין משום 'הצבת אקדח על השולחן'. משמעותה היא שאם חלק מחברי הוועדה לא יביעו הסכמה למינוי מועמדים מסוימים, באופן שאינו מאפשר את מינויים ברוב מיוחד, אזי 'כללי המשחק' הקונסטיטוציוניים ישונו כך שניתן יהיה למנותם ברוב רגיל של חברי ועדה".

"מצב דברים זה אינו מאפשר לנו, שופטי בית המשפט העליון החברים בוועדה לבחירת שופטים, להמשיך עמך במהלך של התייעצויות וניסיון מוקדם להגיע להסכמות. לא ניתן לפעול בדרך זו שעה שכללי ההכרעה עשויים להשתנות 'תוך כדי תנועה'".

השארת תגובה