אזולאי ליועמ"ש: תנחה המשטרה לפעול נגד הרפורמים

שר הדתות אזולאי שיגר מכתב ליועמ"ש לממשלה מנדלבליט, בו פירט את שורת הפרות החוק של הרפורמים במהלך הפרובוקציה הבזויה אמש בכותל המערבי, ודרש להנחות את המשטרה לעצור זאת. המכתב המלא – בפנים

החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)
החרדים מול נשות הכותל בפרובוקציה אותה אירגנו הרפורמים (צילום: יוחאי דנינו)

המלחמה על קדושת הכותל: השר לשירותי דת, דוד אזולאי, שיגר היום מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בו דרש להנחות את המשטרה לפעול כנגד הרפורמים ונשות הכותל.

במכתבו כותב אזולאי: "בהתאם לדיווחים שקיבלתי מהרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים, ומהתקשורת, עולה כי הבוקר הגיעו לרחבת הכותל כמאתיים מנשות הכותל ונציגי הזרמים הרפורמי והקונסרבטיבי, כשספרי תורה בידיהם, וקיימו הפגנה, הכוללת תהלוכה וטקס תפילה, כאשר מקצת מהגברים המשתתפים בטקס פרצו לעזרת נשים עם ספרי תורה במטרה להשתתף בתפילת הנשים המעורבת בעזרה זו. כן קיימו המפגינים תפילה שוויונית ברחבה העליונה של הכותל בניגוד להנחיות היועץ המשפטי של המשרד.

אזולאי מפרט: "בטקס זה נחצו כל הגבולות בהיבטים הבאים:

  1. תפילת הנשים בעזרת הנשים היתה תפילה מעורבת בהשתתפות גברים, ובאופן הפוגע במנהג המקום וברגשות ציבור הנשים המתפללות בעזרה.
  2. לראשונה, הוכנסו ספרי תורה לכותל ע"י גורם פרטי, בניגוד לנוהל שלעניין שהונפק ע"י רב הכותל והמקומות הקדושים.
  3. המפגינים יצרו פרובוקציה בגיבוי המשטרה, שאיפשרה הכנסת ספרי התורה ולא התערבה בטקס, חרף הפרת הכללים והפגיעה במנהג המקום וברגשות המתפללים, כאמור.
  4. מטרת הטקס, בניגוד לעבר, היתה יצירת פרובוקציה, באשר המפגינים לוו בעשרות אנשי תקשורת והצהירו כי בכוונתם "לכבוש את הכותל" ולהחזירו לעם היהודי.
  5. קיום תפילה שוויונית ברחבה העליונה של הכותל הינו בניגוד להנחיות היועץ המשפטי של המשרד, שהוצאו לאחרונה על דעתך.

"אין צורך לומר שהתנהלות פרובוקטיבית זו ראוייה לכל גינוי ואינה יכולה לחסות תחת כנפי משטרת ישראל", מוסיף אזולאי.

השר דורש מהיועמ"ש: "אשר על כן אודה לך אם תנחה את משטרת ישראל לפעול באמצעים העומדים לרשותה על מנת למנוע פרובוקציות מעין אלו, ובכלל זה הכנסת ספרי תורה לכותל ע"י גורמים פרטיים, תפילת גברים בעזרת נשים ותפילת נשים בעזרת הגברים, תפילה מעורבת ברחבה העליונה וכן עריכת טקסים ותהלוכות שמטרתם יצירת פרובוקציות גרידא".

8706ee34-3bd8-41f0-8663-a167cd646563

9e5e0e95-7b1f-4b32-8d01-fc9a0f7f2fe2

השארת תגובה