למרות החקירה: קלינטון חזרה להוביל במירוץ

סקר חדש שמתפרסם הלילה מעניק למועמדת הדמוקרטית לנשיאות את ההובלה בפער של 6%, כמו לפני הודעתו של יו"ר הבולשת על חידוש החקירה נגדה • בנאום בצפון קרוליינה תקף אובמה את טראמפ, "הרפובליקה תהיה בסכנה"

הבית הלבן
הבית הלבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הכל פתוח? סקר חדש שמתפרסם הלילה (חמישי) בארצות הברית, מעניק את יתרון ההובלה בפער של 6 אחוזים למועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון.

הסקר פורסם ע"י סוכנות הידיעות רויטרס והוכן בשיתוף מכון הסקרים Ipsos, בסקר האחרון של רויטרס ו-Ipsos, שסוצע טרם הודעת ראש הבולשת הפדרלית, ג'יימס קומי, על פתיחת החקירה, הובילה קלינטון ביתרון דומה. למעשה, הסקר חוזה כי הפער, שנסגר בעקבות הודעת חידוש החקירה, נפתח בחזרה.

הסקר בוצע בקרב מדגם של 1,772 נשאלים, כש-45% מהם מביעים תמיכה במזכירת המדינה לשעבר, ואילו המועמד הרפובליקני זוכה ל-39% תמיכה בלבד. סקר שכלל גם את המועמדים העצמאים, גארי ג'ונסון, מועמד המפלגה הליברטריאנית, וג'יל סטיין, מנהיגת הירוקים,  העלה כי קלינטון נהנת מפער גבוה יותר של 8%.

עם זאת, למרות שיתכן וקלינטון חזרה להוביל במירוץ, אמינותה ספגה מכה קשה בעקבות פתיחת החקירה. סקר של רשת ABC שפורסם אתמול העלה, כי אייל ההון הניו יורקי נתפס כ"אמין וישר יותר" מקלינטון.

 

בתוך כך, הלילה המשיך טראמפ במסע הבחירות שלו ובנאום בעיר פנסקולה שבפלורידה טען כי הוא ינצח את הבחירות. רגע מעניין נרשם בעת תחילת הנאום, אז חקה המועמד את ההוראות אותם מקבל מעוזריו, "תישאר ממוקד, דונלד, תישאר ממוקד. בלי הסחות דעת, דונלד. נחמד ורגוע, נחמד ורגוע".

במקביל, נשיא ארה"ב ברק אובמה ממשיך להתייצב לצידה של קלינטון, ומופיע בעצרות במדינות המתנדנדות. בנאום בצפון קרוליינה הזהיא אובמה את השומעים, כי אם טראמפ יבחר "הרפובליקה תהיה בסכנה". לדבריו, "הלב של קלינטון תמיד היה במקום הנכון, ואילו לטראמפ אין את האופי המתאים לתפקיד".

בנוסף, הלילה טענה עורכת הדין של אישה שטענה כי טראמפ פגע בה, כי היא תיחשף במסיבת עיתונאים, מה שעורר רעש גדול והעלה בחזרה את נושא ההתנהגות של טראמפ לנשים לכותרות. בסופו של דבר, ביטלה האישה את מסיבת העיתונאים, אחרי שלטענת עורכת דינה היא קיבלה איומים על חייה.

השארת תגובה