המטה הלאומי לדיור תומך בחוק "פיצול דירות"

המטה הלאומי לדיור יתמוך ב״חוק פיצול דירות״ להשכרה של ח״כ ישראל אייכלר • אייכלר בפגישה עם ראש מטה הדיור במשרד האוצר: דת הביורוקרטיה״ חוסמת כל פתרון דיור מפיצול דירות עד ״מחיר למשתכן״

בנייה - אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
בנייה - אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המטה הלאומי לדיור יתמוך ב״חוק פיצול דירות״ להשכרה של ח״כ ישראל אייכלר: בפגישה שהתקיימה אמש במשרד האוצר, ציין אייכלר שגם שר האוצר משה כחלון תמך בחוק הזה מלכתחילה, עד שקמה התנגדות מצד כמה ראשי ערים גדולות.

רבים מראשי הערים רואים ברכה בשחרור אלפי דירות להשכרה והורדת המחירים. הדבר יצעיר שכונות של קשישים שחיים בדירות גדולות ומבקשים להשכיר את חלקם לצעירים. אבל יש ראשי ערים שאינם רוצים ״להעמיס״ תושבים צעירים וילדים על תשתיות העיריה. התנגדותם תקעה את הצעת החוק יותר משנה. עכשיו תהיה פריצת מחסום קשה ותביא בשורה לרבבות זוגות צעירים חסרי דיור. יו״ר המטה מר אביגדור יצחקי הבטיח לאמץ את החוק לפיצול דירות גדולות, כחלק מן המאמץ הלאומי לפתרונות דיור של הממשלה כמו ״מחיר למשתכן״ ותמ״א 38 והלוואות מסובסדות לדיור לזכאים.

בענין תכנית תמ״א 38 להוספת חדרי בטחון וחיזוק בנינים קיימים, פרס יו״ר הועדה לפניות הציבור את הבעיות הביורוקרטיות שעלו בדיוני הועדה. אלה תוקעים את התכנית ומכשילים רבבות דיירים המבקשים להרחיב דירתם ולחזק המבנים שלהם. אייכלר טען כי ״דת הביורוקרטיה״ השלטת בכל רשויות השלטון מטרפדת את כל התכניות לבינוי ולפתרון מצוקת הדיור.

בענין ״מחיר למשתכן״ עלתה הדרישה שבכל מקום בו בונים ״דיור למשתכן״ יש להקדיש שכונה שמראש ידעו הרוכשים שכאן נבנית שכונה חרדית. אין צורך בערים נוספות לחרדים בלבד. אבל לפחות שנוכל לחיות בשכונות בעלי צביון חרדי. מצד אחד ראשי ערים טוענים שהחרדים ״פולשים״ לשכונות חילוניות. מצד שני, גם לא רוצים חרדים בשכונות בעלי צביון חרדי. אין לנו שום כוונה לתמוך במיליארדים בתכניות בניית מאה אלף דירות, כאשר הציבור החרדי יהיה מודר ומוחרם מן הסיוע לדיור.

יו״ר המטה פירט שורה של מקומות בהם יובהר מראש שהשכונה תהיה בעלת צביון חרדי עם סוכות ומטבחים כשרים המתאימים לאורח החיים הדתי.

ח״כ  אייכלר בירך על הנכונות של שר האוצר ומטה הדיור הלאומי, לקדם את צרכי הדיור של הציבור החרדי בתוך שאר אזרחי הארץ. ״המציאות בשטח תוכיח את כוונות הממשלה שלא תהיה בבחינת ״שכר שיחה נאה״ אלא פתרונות מצוקת הדיור הזועקת לשמים״ אמר חבר הכנסת.

השארת תגובה