אייכלר נגד בג"ץ: "אינם שונים מועידת אונס"קו"

ח"כ אייכלר התייחס לדרישת בג"ץ מיהדות התורה לנמק מדוע אין נשים ברשימה ואמר כי זו הכרזת מלחמה על הדמוקרטיה, "יש לבוז לכל נסיון להצר את זכויות האדם החרדי לבחור את נציגיו"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ ישראל אייכלר נאם היום במליאת הכנסת, והתייחס לדרישת שופטי בג"ץ לנמק מדוע יהדות התורה לא משלבת נשים ברשימה לכנסת, ותקף את השופטים.

"פורסם בתקשורת כי בג"צ דורש מאגודת ישראל להשיב תוך חדשיים וחצי, מדוע לא ישולבו נשים ברשימתה לכנסת", אמר אייכלר. "ואני שואל מדוע לא יתקיימו בחירות כלליות, ביום הבחירות לכנסת, בחירות לבתי המשפט. אם שופטי בית המשפט העליון רוצים לקבוע כללים ומיגבלות לזכות ההתאגדות המפלגתית לכנסת, מדוע האזרחים לא יקבעו מיגבלות לזכות ההתערבות של בתי המשפט. מדוע לא ישולבו מליוני הבוחרים, בבחירת שופטים לבית המשפט העליון.

"יש לזכור, כי זכות ההתארגנות המפלגתית אינה טובה שהמדינה מעניקה לאזרחיה והיא אינה יכולה להגביל את זכותם של הגימלאים להקים מפלגה לקשישים ולדתיים להקים מפלגה דתית ולערבים להקים מפלגה ערבית. גם אם לא היתה כאן מדינה יהודית, מותר ליהודים החרדים להקים מפלגה חרדית וכך היה בפולין ובסיים הליטאי ובעוד מקומות. יש מדינות במזרח התיכון בהן השליטים קובעים מה יהיה הרכב הרשימות בפרלמנט, תראו מה קורה שם.

"עצם המחשבה ששופטי בג"צ ישללו את זכותה של אגודת ישראל לקבוע את הרכב רשימתה אך ורק על פי מה שיורו לה גדולי התורה שליט"א, זאת הכזרת מלחמה נגד הדמוקרטיה בגלל ונגד האזרחים החרדים בפרט. זכותנו לחיות בארץ אבותנו, על פי רצוננו ושום שלטון יהודי או שלטון מתנכר לא יוכל לכפות עלינו אורחות חיים.

"מי שמכחיש את זיקתה של ההלכה והמסורה המקובלת על גדולי התורה של אגודת ישראל ובוחריה, אינו שונה מועידת אונסק"ו המכחיש את הזיקה היהודית לכותל המערבי. אנו בזים לאונסק"ו כך יש לבוז לכל נסיון להצר את זכויות האדם החרדי לבחור את נציגיו.

השארת תגובה