המיליארדר היהודי תרם מליונים לטובת טראמפ

המיליארדר היהודי שלדון אדלסון תרם 25 מיליון דולר לעמותת המייצרת פרסומות נגד קלינטון. אדלסון, מקורבו של נתניהו ומבעלי 'ישראל היום', אמר בעבר כי יתרום מאה מיליון דולר לטראמפ, אך עד כה לא העביר את התרומה, בשל החשש שלו להזדהות עם טראמפ

דונאלד טראמפ - אמריקה בוחרת
דונאלד טראמפ - אמריקה בוחרת

המיליארדר היהודי שרוצה להשפיע על הבחירות: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון, מגביר את מאמציו להשפיע על מערכת הבחירות בארה"ב ולהביא לבחירתו של המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ.

אדלסון, מקורבו של נתניהו והבעלים של 'ישראל היום', תרם 25 מיליון דולר לעמותת super PAC, המייצרת קמפיינים נגד המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון.

לפי הדיווח בארה"ב, התרומה בוצעה בימים האחרונים, אחרי שדווח כי הבולשת הפדרלית מחדשת את החקירה בפרשת המיילים נגד קלינטון. אדלסון, כך נאמר, צפוי לתרום סכומים גדולים יותר בהמשך השבוע, זאת בכדי להשפיע על מערכת הבחירות.

עמותת super PAC, היא עמותה שהוקמה על ידי משפחת ריקטס, מייסדת הברוקר המקוון TD ארמיטרייד. העמותה מתרכזת בקמפיינים שליליים נגד קלינטון, והיא זו שאחראית לפרסומת הטלוויזיה בה השוותה קלינטון לנשיא ריצ'רד ניקסון, שנאלץ להתפטר בשל פרשת ווטרגייט. בתשדיר כותה קלינטון, "פוליטיקאית חשאית ופרנואידית שהשמידה 30 אלף ראיות".

מקורות במפלגה הרפובליקנית מסרו ל'פוקס ניוז' שתרומתו של אדלסון צפויה לעודד תורמים רפובלינקים נוספים, שעד כה חששו להזדהות עם טראמפ. לדבריהם, אדלסון מוכן להכפיל עד סכום התרומה שלו בהמשך השבוע.

אדלסון התחייב רמז בעבר כי יתרום מאה מיליון דולר לקמפיין של טראמפ, אך עד כה לא העביר את התרומה, זאת בשל החשש שלו להזדהות עם טראמפ.

ביום ראשון האחרון ביקר טראמפ במלון 'הונישן' בלאס וגאס, ושיבח את בעלי המלון, שלדון ומרים אדלסון,  "הייתי רוצה להודות לבעלים של המלון הנפלא הזה, ולאשתו הנהדרת, אנשים נהדרים שתמכו בי מאוד ואנחנו מעריכים את זה".

תגובה אחת
  1. הילארי המושhתת קיבלה כסף מקטאר ערב הסעודוית וממיליונרים יהודים ששונאים את ישראל כמו סורוס ההונגרי יהודי ששיתף פעולה עם הנאצים..

השארת תגובה