חקירת קלינטון: ה-FBI יעבור על 650 אלף מיילים

חוקרי הבולשת הפדרלית יעברו על 650 אלף מיילים שנמצאו במחשבו של אנתוני וויינר, בניסיון לגלות האם קלינטון שלחה מידעה מסווג מהשרת הפרטי. במקביל, דיווחים בארה"ב כי חוקרי הבולשת ידעו על המיילים כבר לפני שבועות, אך פנו לדווח על כך רק בסופ"ש האחרון

מטה ה-FBI (מתוך ויקיפדיה)
מטה ה-FBI (מתוך ויקיפדיה)

פרשית המיילים של קלינטון: במסגרת התחדשות החקירה בפרשת המיילים של קלינטון, יבדקו 650 אלף מיילים שנמצאו על מחשבו הנייד של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, בעלה לשעבר של הומה אבדין, יד ימינה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון – כך מדווח עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל".

לפי הדיווח, הבדיקה עשויה להימשך שבועות ארוכים, ובמהלכה יבדקו החוקרים האם המיילים הללו הגיעו מהשרת הפרטי שבו השתמשה מזכירת המדינה לשעבר, והאם יש בהם מיידע מסווג.

במקביל, הלילה השיגו החוקרים הפדרליים, הממונים על פרשת המיילים, את הצו הנדרש לבחינת הודעות המייל שנמצאו על המחשב הנייד שבו השתמשו ווינר ואבדין.

אמש, דווח בארה"ב כי החוקרים שהיו חלק מחקירת פרשת המיילים כבר ידעו כי בתחילת החודש, כי המיילים שנמצאו במחשבו של אנתוני ווינר עשויים להיות רלוונטים לחקירתה של קלינטון, אך הם פנו לספר על כך לג'ימס קומי, ראש הבולשת, רק ביום חמיש האחרון, 11 יום לבחירות.

כזכור, ביום שישי האחרון, אמר ראש הבולשת, כי הוא למד על הפרטים על כך רק ביום חמישי האחרון, יום לפני פנייתו לקונגרס לדווח על התחדשות החקרה.

פרשיית המיילים בארה"ב החלה לאחר תקופת כהונתה של קלינטון כמזכירת המדינה. הממשלה בארה״ב אוסרת להעביר מידע מסווג מחוץ לצינורות מאובטחים בצורה רשמית. לאחר כהונתה של קלינטון, התגלה כי היא השתמשה בשרת הדואר הפרטי שלה למטרות עבודה, וכי בחלק מתכתבות המיילים נכללו בסודות מדינה. לאחר חקירה של כשנה, הודיעה הבולשת בחודש יולי האחרון כי למרות שקלינטון ועוזריה היו "רשלניים באופן קיצוני", אין להגיש נגדם כתב אישום. כאמור, בסוף השבוע האחרון הודיע יו"ר הבולשת על פתיחת החקירה מחדש, אחרי שהתגלו תכתובות מייל חדשות.

 

 

השארת תגובה