השר לביטחון פנים: מניח שעוד יהיו פיגועים

בנאום שנשא אהרונוביץ' בטקס להחלפת מפקד מחוז ירושלים, צפה כי גל הטרור טרם חלף, למרות הירידה המסוימת בהיקף האירועים ■ "נחושים לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית" ■ מפקד המחוז הנכנס: "מאז הכניסה שלי לתפקיד לא זכיתי לשעה של שקט"

המפקד הנכנס והיוצא, יוסי פריינטי וצ'יקו אדרי
המפקד הנכנס והיוצא, יוסי פריינטי וצ'יקו אדרי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בצל אירועי הטרור המתרחשים ברחבי הארץ בתקופה האחרונה ובמיוחד בירושלים, התקיים הבוקר טקס החלפת מפקד מחוז ירושלים, לאחר שכזכור לפני תקופה פרש מפקד המחוז יוסי פרינטיי מתפקידו, והחליף אותו ניצב משה אדרי, אשר נכנס באופן רשמי היום לתפקיד.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס במהלך נאומו בטקס להתרחשויות האחרונות בארץ:
"זו תקופה לא קלה של טרור עממי, ואני מניח שעדיין יהיו אירועים ופיגועים. אני מקווה שלא, אבל אני מניח. התגובה והנחישות שבה נקטנו, זו התגובה הנכונה. אני שם לב לירידה בהיקף האירועים, אבל עדיין יש אירועים בעיקר במרחב התפר", אמר אהרונביץ'.

בהמשך התייחס אהרונוביץ' גם לסוגיית הר הבית: "הר הבית הוא המוקד ועל הר הבית לא יהיו פשרות, נשמור על הסטטוס קוו. לא נאפשר לקיצונים כאלו ואחרים לשנות את הסטטוס קוו. אנחנו נחזיר את השקט ואת תחושת הביטחון, אין אפשרות אחרת, במערכה הזאת אנחנו ננצח". אמר השר.

גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, הצטרף לדברי השר ואמר:"המטרה שלנו היא להחזיר את השקט. בעקבות העלייה בכמות האירועים התחלנו במבצע 'שומר החומות', והמבצע הזה יימשך עד שאנחנו נרגיש את השינוי. כבר עכשיו מתחילים להרגיש את השינוי".
מפקד המחוז הנכנס ניצב צ'יקו אדרי ציין, כי המהומות שפרצו לפני כמה חודשים דרשו מהמשטרה מאמץ כולל. "לא סוד הוא שמהכניסה שלי לתפקיד לא זכיתי לשעה של שקט. להיות מפקד מחוז ירושלים בעת הזאת, זו זכות גדולה".
גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התייחס למתיחות בזמן האחרון בירושלים ואמר: "צריך להמשיך בנחישות עם הקו שהתחלנו בו. להכניס טכנולוגיה חדשה, לשתף פעולה, זה המפתח להצלחה".

המפכ"ל בחילופי מפקדי מחוז ירושלים

השארת תגובה