השב"כ חוזר בו: לא הופצה ידיעה על מלחמה

לאחר חילוקי הדעות שפורסמו בתקשורת בין השב"כ לצה"ל מי אחראי למחדל המנהרות מרצועת עזה, הבוקר השב"כ מפרסם הבהרה: "הופצה ידיעה על פיגוע – לא על מלחמה" ■ "צה"ל ושב"כ ימשיכו לעבוד בשיתוף מלא גם בעתיד לשמירה על ביטחונה של המדינה"

מנהרות הטרור. צילום: דובר צה"ל
מנהרות הטרור. צילום: דובר צה"ל

תם הסכסוך המתוקשר בין השב"כ לצה"ל?
רק לפני יומיים יצאו הודעות מצד גורמים בשב"כ בהן האשימו כביכול את צה"ל בנושא טיפול המנהרות ברצועת עזה, שכן לטענתם, הועבר מידע על מנהרות שקיימות ברצועת עזה כבר לפני שבעה חודשים, אולם צה"ל בחר שלא לטפל בדברים, דבר שגרם לזעם רב במערכת הצבאית כאשר הבוקר פורסם, כי הרמטכ"ל בני גנץ שלח מכתב לראש הממשלה בו נכתב כי "בתכנית 'עובדה' חצו גורמי שב"כ כל נורמה מוסרית ואתית".

לפני זמן קצר, הגיבו בשב"כ על הדברים ובהודעה שהוציאו נכתב כי: "החל מתחילת השנה, הצביעו בארגון על היערכות ואימונים של חמאס לקראת עימות אפשרי עם ישראל".
אולם עם זאת אומרים בשב"כ: "בשום שלב לא טענו אנשי השב"כ, ובכלל זה המרואיינים לכתבה (ששודרה בתכנית עובדה), כי שב"כ העביר לאור ידיעות אלו, התרעה למלחמה מול חמאס ביולי. החל מסוף חודש אפריל, בעקבות מידע חדש, הופצה על ידי שב"כ התרעה על כוונות חמאס להוציא לפועל פיגוע גדול אשר עלול להוביל למערכה. יובהר, כי מרגע שהגיע המודיעין על הפיגוע, דרכו צה"ל והשב"כ את כלל המערכים המודיעיניים והמבצעיים לסיכולו. ההכנות נעשו בשיתוף פעולה מלא בין צה"ל לשב"כ".

ההודעה מסתיימת בנימה אופטימית:"צה"ל ושב"כ ימשיכו לעבוד בשיתוף מלא גם בעתיד, לשמירה על ביטחונה של המדינה".

השארת תגובה