הרב אבינר תוקף את ח"כי הר הבית: "הם לא פוסקי הלכות"

בעקבות הסערה סביב חידוש אישורי העלייה להר הבית לחברי הכנסת, תוקף הרב שלמה אבינר את חברי הכנסת שמעודדים עליית יהודים להר: "הם לא בדרגת פוסקי הלכות, כל אחד והמקצוע שלו נגר לא עוסק ברפואה, ורופא לא בונה גשר".

הרב שלמה אבינר
הרב שלמה אבינר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הסערה סביב סוגיית חידוש האישור לחברי כנסת לעלות להר הבית. הרב הגאון שלמה אבינר התייחס הערב (ד') לנושא בראיון למשה גלסנר במהדורה המרכזית של 'קול ברמה'.

לדברי הרב "הציונות הדתית זה דבר חשוב, אבל פוסק הלכה זה תלמידי חכמים ובסוגית הר הבית זה הרבנים הראשים לישראל. כל שנה יש 8000 יהודים שנכנסים להר הבית ויש 2,000000 שנכנסים לכותל, זאת אומרת שהציבור היהודי לא רואה עניין גדול להיכנס להר הבית."

על חברי הכנסת הדתיים שתומכים ועולים להר הבית אמר הרב "הם אנשים חשובים מאוד, אני מאוד אוהב ומעריך אותם תרמו הרבה מאוד ויתרמו עוד בשביל כלל ישראל. אבל הם עוד לא בדרגת פוסקי הלכות, כל אחד והמקצוע שלו נגר לא עוסק ברפואה, ורופא לא בונה גשר."

הרב אבינר הדגיש כי מי שצריך להחליט זה הרבנות הראשית לישראל, ומאז ועד היום היא אוסרת "גם כמעט כל גדולי ישראל אסרו, גם הרב קוק וגם הרב צבי יהודה."

בנוגע לדעתו האישית אמר הרב אבינר "אם הייתי צריך לפסוק הייתי פוסק כמו הרב קוק, אין לנו כרגע מצווה לעלות להר הבית. כשיבנה בית המקדש אז נעלה להר הבית."

השארת תגובה