השוואה מקוממת: "גפני, הערבים ואונסקו נגד הר הבית"

חה"כ יהודה גליק משווה את חה"כ משה גפני שקרא לאסור עליית ח"כים יהודים להר הבית לאונסק"ו ולרשימה המשותפת. בהמשך החציף חבר הכנסת את פניו נגד גדולי ישראל, "עבורם ההלכה החלה רק לפני 200 שנה"

ח"כ יהודה גליק.על רקע הר הבית צילום: פייסבוק
ח"כ יהודה גליק.על רקע הר הבית צילום: פייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעקבות מכתבו של חבר הכנסת משה גפני לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאסור עליית ח"כים יהודים להר הבית, תוקף הערב (חמישי) חבר הכנסת יהודה גליק את חבר הכנסת משה גפני, ומשווה אותו בצורה מקוממת לאונסק"ו ולחברי הרשימה המשותפת.

גליק שידוע כ"איש הר הבית", ובטרם נכנס לכנסת ארגן עליית עשרות אנשים להר אמר הערב: "הקואליציה החדשה : אונסק"ו, הרשימה המשותפת וח"כ משה גפני מתנגדים לעליית יהודים להר הבית".

בהמשך שנשאל גליק על ההשוואה המקוממת, במיוחד לאור זה שגפני פועל על פי גדולי ישראל האוסרים את העלייה להר, השיב גליק בעזות ובחוצפה, גדולי ישראל הללו, "עבורם ההלכה החלה לפני 200 שנה. אני שמח להמשיך מסורת הדורות מהתנאים האמוראים הגאונים הראשונים והאחרונים עד לפני 200 שנה"

כאמור, התקיפה של גפני מגיעה על רקע מכתבו לנתניהו, בו דרש להמשיך את איסור העליה על הח"כים, זאת בשל האיסור ההלכתי לדעת גדולי ישראל, לפיו ישנו חיוב כרת בעליה להר הבית. בנוסף מציין גפני, שהעלייה מהווה התגרות מיותרת באומות.

השארת תגובה