טראמפ לתומכיו בישראל: "נילחם יחד באויבי ישראל"

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ נשא הערב נאום מוקלט לתומכיו בישראל: "אני אוהב את ישראל ורוחש כבוד גדול לעם היהודי, בתי איוונקה ובעלה מגדלים את בנם על פי הדת היהודית" • צפו בנאום

מקושש קולות בישראל: המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, פנהר היום (רביעי) בנאום מוקלט לתומכיו בישראל והצהיר: "ביחד נהפוך את ארצות הברית וישראל לבטוחות שוב".

הדברים שודרו באירוע תמיכה של המפלגה הרפובליקנית בירושלים. האירוע נערך באולמי 'נבל דוד' אחרי ש'אש התורה', שם היה אמור להיערך מלכתחילה את האירוע, ביטלו את האירוע בטענה כי הוא פוליטי מידי.

"אני אוהב את ישראל ורוחש כבוד גדול לעם היהודי", אמר טראמפ בנאום מוקלט ששודר לבאי האירוע, "חשוב שיהיה לנו נשיא שמרגיש כך, נילחם יחד באויבי ישראל". הוא הוסיף כי הממשל האמריקני בראשותו "יעמוד לצד העם היהודי והמנהיגים הישראלים כדי להמשיך ולחזק את הגשרים שמחברים את האמריקנים והישראלים".

המועמד הוסיף, "עבורי כבוד והערצה ליהדות הם עניין אישי. בתי איוונקה ובעלה מגדלים את בנם על פי הדת היהודית. הם תמיד מזכירים לי את הערכים החשובים והשיעורים על מנהיגות ומשפחתיות במסורת היהודית".

לכנס באו כ-200 תומכים של המועמד. רוב התומכים לבשו חולצות וכובעים עם הסלוגן של המועמד – "להחזיר את אמריקה לגדולתה". ליד הבמה הוצב שלט עליו נכתב בכתב יד "אונסקו – שקרנים".

בכנס נאם גם חבר הכנסת לשעבר שרון גל. גל הזכיר בדבריו כי טראמפ הבטיח להעביר את השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים.

השארת תגובה