נתניהו: "נוציא את הארגונים המתסיסים מחוץ לחוק"

על רקע ארועי הטרור והמהומות בבירה, כינס ראש הממשלה מסיבת עיתונאים בה התייחס לשורת נושאים בעניין המצב הביטחוני. ■ מבטיח: נהרוס בתי המחבלים, נוציא את הארגונים המתסיסים מחוץ לחוק, נקנוס את הורי הנערים המתפרעים. ■ את אבו מאזן כינה רה"מ: "חסר אחריות. ■ במהלך נאומו פנה לאזרחי ישראל הערבים: "אתם אזרחים שווי זכויות ואזרחים שווי חובות".

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע אירועי הטרור האחרונים, כינס הערב ראש הממשלה נתניהו מסיבת עיתונאים, בה שוחח על המצב הביטחוני הרעוע ברחבי הארץ ובייחוד בבירה. "אנחנו נמצאים במערכה של הסתה וטרור שמכוונת נגד מדינת ישראל ואזרחיה", אמר נתניהו בפתח דבריו. "זאת מערכה שנמשכת מאז קום המדינה, ועוד קודם לכן. אנחנו ניצחנו את הטרור עד היום וננצח אותו גם הפעם".

בהמשך דבריו אמר נתניהו, כי כינס את שרי הקבינט והוחלט על הגברת הכוחות ברחבי הארץ, הריסת בתי מחבלים, יד קשה וענישה מוגברת נגד מיידי אבנים, זורקי בקבוקים, וכן זיקוקים ובקבוקי תבערה למיניהם. במסגרת ההחלטות יוטלו קנסות להורים של ילדים ונערים שזורקים אבנים, וכן יוצאו מחוץ לחוק הארגונים המתסיסים בירושלים.

"לטרור שמופנה נגדנו אין גבולות, הוא מנסה לעקור אותנו מכל חלקי הארץ. מבחינתם של הטרוריסטים, אנחנו לא צריכים להיות לא בירושלים, לא בתל אביב, לא בגוש עציון, לא בשום מקום. הם לא יצליחו בזה", אמר נתניהו והוסיף, כי גם הניסיון של גורמי האסלאם הקיצוני להתסיס את השטח ולהבעיר מלחמת דת – לא יצלח. "אנחנו נחושים לפעול בכל דרך נגד ההתססה ונגד ההסלמה, תוך כדי פעולה תקיפה נגד מחוללי הטרור".

במהלך נאומו הפנה ראש הממשלה אצבע מאשימה כלפי אבו מאזן, שלטענתו אינו שותף למאמץ ההרגעה. "להיפך", אמר רה"מ. "אבו מאזן שוב הוכיח היום עד כמה הוא חסר אחריות. במקום להרגיע את הרוחות הוא מלבה אותן. במקום לומר את האמת הוא מפיץ שקרים כאילו אנחנו מתכוונים או פועלים באיזושהי דרך לשנות את המעמד של המקומות הקדושים – זהו שקר וכזב. במקום לחנך את עמו לשלום, אבו מאזן מחנך אותו לפיגועים".

בסיום נאומו קרא ראש הממשלה לאזרחי ישראל הערבים, לא להיסחף אחרי תעמולת ההסתה ואחרי מיעוט מתלהם. "אתם אזרחים שווי זכויות ואזרחים שווי חובות, והחובה הראשונה של כל אזרח ואזרח היא לכבד את החוק", אמר נתניהו ופנה לאזרחי ישראל, בהבטחה כי יפעל מול הטרור ומול ההסתה בנחישות. "גם בקרב הזה ננצח".

נתניהו חתם את דבריו בדברי ניחומים למשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן במהלך השבועות האחרונים. "בשמם של אזרחי ישראל אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות הנרצחים ואיחולי החלמה שלמה לפצועים", אמר נתניהו והוסיף כי זהו הרגע להתלכד ולהתאחד. "ככל שנהיה מלוכדים יותר ומאוחדים יותר – כך נהיה גם חזקים יותר."

השארת תגובה